Policja na nowym buspasie. 4 mandaty w 30 minut

Warszawa

Marcin Gula/Tvnwarszawa.plKontrola policji przy buspasie na ul. Żwirki i Wigury

Kontrole policyjne na nowym buspasie na ul. Żwirki i Wigury. Tylko w niespełna 30 minut funkcjonariusze wystawili cztery mandaty kierowcom, którzy jechali uprzywilejowanym pasem.

Po południu w poniedziałek na ulicy pojawił się patrol policji, który tylko w niespełna 30 minut zatrzymał czterech kierowców jadacych pasem m.in. dla autobusów. - Każdy z kierowców otrzymał mandat w wysokości 100 złotych - relacjonuje Marcin Gula, reporter tvnwarszawa.pl, który towarzyszył policjantom.

Czy policyjne kontrole staną się codziennością na nowym buspasie? - Na pewno kiedy dotrze do nas sygnał o łamaniu prawa, to nasi funkcjonariusze będą interweniować - zapewnia oficer prasowy Komendy Stołecznej Policji.

Eurobuspas przez cały turniej

Nowy pas dla komunikacji miejskiej, choć ułatwi dojazd autobusów na lotnisko, powstał głównie po to, by służyć pojazdom UEFA. Będzie obowiązywał do końca turnieju, później organizacja ruchu w ul. Żwirki i Wigury wróci do pierwotnej wersji.

Pas dla autobusów na Żiwrki i Wigury obowiązuje w obu kierunkach i biegnie od 17 Stycznia do Pomnika Lotnika. Potem prowadzi ulicami Krzyckiego, Raszyńską aż do pl. Zawiszy.Dalej pojazdy komunikacji miejskiej, licencjonowane taksówki i pojazdy UEFA będą mogły przejechać istniejącym buspasem w Al. Jerozolimskich aż do Stadionu Narodowego.

bf//ec