Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Policja dostanie milion na dodatkowe patrole

Warszawa

kspBędą dodatkowe patrole

Stołeczna policja wystawi w 2015 r. 22 tys. dodatkowych ośmiogodzinnych patroli na terenie miasta. Rada Warszawy zdecydowała w czwartek o zwiększeniu o milion złotych funduszy na rekompensaty pieniężne dla policjantów za ponadnormatywny czas służby.

W połowie stycznia rada Warszawy na dodatkowe patrole przeznaczyła 3 mln 400 mln.

Przyjęta w czwartek uchwała zwiększa tę kwotę do 4 mln 400 tys. zł; z wnioskiem o przyznanie dodatkowego miliona złotych wystąpił komendant stołeczny policji.

Dodatkowe fundusze mają ułatwić policji realizowanie ustawowych zadań, w szczególności zapewnianie bezpieczeństwa mieszkańcom, turystom oraz uczestnikom różnych uroczystości.

Wydarzenia wymagające ochrony

Ponadto, podkreślono w uzasadnieniu uchwały, w 2015 r. będzie szereg wydarzeń, które będą wymagać dodatkowego zabezpieczenia policji, takie jak wybory prezydenckie i parlamentarne oraz finał Ligi Europy w piłce nożnej organizowany na Stadionie Narodowym.

"Korzyść dla miasta"

Funkcjonowanie patroli ponadnormatywnych to korzyść dla miasta - przekonywał w styczniu stołeczny ratusz i podawał, że w 2014 r. w ramach służby ponadnormatywnej zatrzymano 156 sprawców przestępstw i wykroczeń, pouczono 17 525 osób, ukarano mandatami karnymi 14 544 sprawców wykroczeń.

Pieniądze, które trafią do Komendy Stołecznej Policji, pochodzą z dochodów własnych miasta.

PAP/jb