Policja: chcieli kebab za darmo, grozili, że spalą lokal

Warszawa

ShutterstockDo zdarzenia doszło w restauracji z kebabem (zdjęcie ilustracyjne)

Młodzi mężczyźni weszli do lokalu i zażądali kebabu za darmo. Kiedy właściciel się nie zgodził, użyli wobec niego siły, zabrali pieniądze i uciekli - informuje policja. 22-letni Robert B. i 25-letni Paweł K. usłyszeli już zarzuty.

Do zdarzenia doszło 19 marca wieczorem w Tłuszczu. Do lokalu, w którym można zjeść kebab, weszło dwóch mężczyzn. Ich zachowanie nie spodobało się jednak właścicielowi, który poprosił ich o opuszczenie budynku.

Ukradli 150 złotych

Ci wyszli, ale po chwili wrócili. "Zażądali wydania im darmowego kebabu oraz pieniędzy, grożąc przy tym prowadzącemu lokal obywatelowi Bangladeszu spaleniem budynku oraz pobiciem" - informuje wołomińska policja.

Jak opisują policjanci, właściciel odmówił, a napastnicy użyli wobec niego siły. Odepchnęli go, po czym zabrali pojemnik, w którym było 150 zł i wyszli.

Poszkodowany powiadomił policjantów, którzy po kilku minutach zatrzymali młodych mężczyzn w okolicy dworca kolejowego. Byli pijani. "Przy 22-latku policjanci ujawnili przywłaszczone pieniądze oraz środki odurzające w postaci amfetaminy" - informuje policja.

22-letni Robert B. i 25-letni Paweł K. trafili do policyjnej celi. Kiedy wytrzeźwieli, zostali przesłuchani. Usłyszeli zarzuty dokonania przestępstwa rozbójniczego, za co grozi 12 lat więzienia. Dodatkowo 22-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Wobec Roberta B. Sąd Rejonowy w Wołominie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego 2-miesięcznego aresztowania. 25-letni Paweł K. został objęty policyjnym dozorem.

Pisaliśmy też o podobnej sprawie, w której ucierpiał Egipcjanin:

Napadli na Egipcjanina w barze | monitoring
wideo 2/2

kz/pm