Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Policja chce ukarać Sochę za jazdę po buspasie

Warszawa

TVN24Wyrwane drzwi

W czasie programu "Zakup kontrolowany" w TVN Turbo autobus urwał drzwi bardzo drogiemu sportowemu samochodowi - Maserati Granturismo GT. Mandat dostał wówczas kierowca autobusu. Teraz policja chce ukarać również znaną aktorkę Małgorzatę Sochę, która kierowała samochodem w jubileuszowym odcinku.

- W toku analizy zdarzenia doszliśmy do wniosku, że powinna zostać ukarana grzywną oraz punktami karnymi za jazdę po buspasie oraz zatrzymanie się na przystanku autobusowym - informuje w rozmowie z tvnwarszawa.pl mł. aspirant Mariusz Mrozek. - Zwróciliśmy się z tym wnioskiem do sądu, gdyż minął już termin, w którym można byłoby ukarać ją mandatem - dodaje.

Adam Kornacki, prowadzący program "Zakup kontrolowany", występuje w tej sprawie w roli świadka.

2 punkty, 200 złotych

Jak informuje Mrozek, policja chce, aby Malgorzta Socha dostała jeden punkt za jazdę po buspasie i jeden za zatrzymanie się na przystanku autobusowym i zapłaciła grzywnę w wysokości 200 złotych (po 100 złotych za wykroczenie).

Kolizja w jubileuszowym odcinku

Do kolizji doszło podczas kręcenia 200. odcinka "Zakupu kontrolowanego", emitowanego w TVN Turbo, na przystanku autobusowym, na ul. Marszałkowskiej.

Tak zdarzenie relacjonował w TVN24 Kornacki: - Było wtedy zimno, mokro i wietrznie, i Małgosia stwierdziła, że w maserati, które ma bodaj 405 KM, po prostu nie czuje się do końca pewnie za kierownicą. Poprosiła mnie, żebym zamienił się z nią miejscami i przewiózł ją tym samochodem może trochę pewniej i szybciej. Kiedy zatrzymaliśmy się i zamienialiśmy miejscami ruszający autobus wjechał nam w drzwi.

su/mz