Polfa protestuje

Warszawa

fot. TVN24

Na dziś pracownicy Polfy Warszawa S.A. zapowiedzieli manifestację przed siedzibą Polpharmy, która ją kupiła. Żądają podpisania pakietu socjalnego, który zagwarantuje im istnienie firmy oraz zatrudnienie pracowników.

Od paździenika trwały negocjacje związków zawodowych działąjących w Polfie - NSZZ Solidarność oraz MZZ Chemików z przedstawicielami inwestora. Żądali między innymi gwarancji zatrudnienia na 10 lat. - Od tamtej pory negocjacje w sprawie pakietu socjalnego są pozorowane - informuje w rozmowie z gazetą Mirosław Miara, szef Solidarności i dodaje - inwestor zapowiadał, że chce przeprowadzić daleko idącą restrukturyzację.

185-letnia firma

Polfa Warszawa S.A. istnieje ponad 185 lat. Jej pracownicy boją się, że w ciągu trzech lat przestanie istnieć, a 1200 osób straci pracę mimo że jednym z warunków umowy było zainwestowanie przez Polpharmę kilkudziesięciu milionów złotych w kupioną Polfę - informuje "Stołeczna".

Pracownicy uważają, że fabryka Polfy jest dla inwestora ważna tylko dlatego, że znajduje się w atrakcyjnym miejscu przy ul. Karolkowej, a więc nieopodal budowanej II linii metra.

Związkowcy oczekują wsparcia od dotychczasowych właścicieli tj. Polskiego Holdingu Farmaceutycznego S.A i Ministerstwa Skarbu Państwa.

Pikieta ma rozpocząć się o 15.00 przy ul. Bobrowieckiej 6. Pracownicy chcą wręczyć inwestorowi petycję.

Polpharma kupiła Polfę Warszawa S.A. w paździeniku tego roku. Jak informuje "Stołeczna", transakcja opiewała na kwotę od 800 mln do 1 mld zł. Dokładna kwota znana będzie dopiero wtedy, kiedy Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zatwierdzi operację.

su/mz