Połczyńska bez pobocza, będą budować rondo

Warszawa

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plPołczyńska bez pobocza

Budowa Nowolazurowej wchodzi w kolejny etap. Drogowcy rozpoczynają prace przy ul. Połczyńskiej, gdzie powstanie rondo. Ulica już została zwężona o pobocze, a to tylko przedsmak utrudnień, które czekają kierowców.

Drogowcy wyłączyli część pobocza wzdłuż Połczyńskiej na odcinku od ul. Łęgi do Szeligowskiej w kierunku centrum.

Na części tego odcinka powstanie połączenie z ulicą Nowolazurowa. Zmiany związane są też z pracami przy przebudowie ul. Połczyńskiej, a także budową ronda.

Jeszcze więcej utrudnień

W przyszłości na kierowców czekają jednak znacznie poważniejsze utrudnienia, o których pisaliśmy już pod koniec lutego.

W maju drogowcy planują wyłączyć z ruchu około 150 metrowy odcinek ulicy Połczyńskiej w kierunku centrum. Ruch w obydwu kierunkach odbywać się będzie na jezdni w kierunku Poznania.

Największe utrudnienia na kierowców czekają jednak w lipcu. Wtedy drogowcy zamkną 600 metrów ulicy Połczyńskiej w kierunku Poznania pomiędzy ul. Szeligowską a ul. Łegi. Ruch w obu kierunkach przełożony zostanie na jezdnię w kierunku centrum.

Z tymi ostatnimi wyłączeniami kierowcy będą musieli liczyć się od listopada. Wtedy zamknięte będzie około 450 metrów jezdni w kierunku centrum. Jak zapewnia Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowcy, w każdym przypadku do dyspozycji kierowców będą po dwa pasy ruchu w obu kierunkach. Utrudnienia mają skończyć się wraz z końcem roku.

Głównie wiadukt nad torami PKP

Budowa kolejnego odcinka ul. Nowolazurowej od ul. Chrościckiego do ul. Połczyńskiej trwa od lutego br. Drogowcy najpierw wycieli drzewa, potem rozpoczęły się rozbiórki hal.

Nowy odcinek ulicy będzie miał 950 metrów. Większą jego część stanowić będzie wiadukt- około 550 metrów - który przechodzić będzie nad torami PKP. Do dyspozycji kierowców będą dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu. Drogowcy wybudują także chodniki i ścieżki rowerowe, a na skrzyżowaniu z ul. Połczyńską powstanie wspomniane rondo.

Koszt inwestycji to 79 milionów złotych. Planowane zakończenie prac to październik 2015 roku. Wykonawcą kolejnego odcinka ul. Nowolazurowej jest firma Skanska SA, z którą ZMID podpisał umowę w styczniu tego roku.

Do Lazurowej

Budowa odcinka do ul. Połczyńskiej nie oznacza, że cała inwestycja zostanie zakończona. Docelowo ma połączyć się z ul. Lazurową, a ta zostanie poszerzona do węzła z trasą S8.

Na razie nie wiadomo jednak, kiedy drogowcy ogłoszą przetarg. - Następny odcinek Nowolazurowej będzie wykonany w oddzielnym etapie, na który nie mamy na razie zarezerwowanych pieniędzy w wieloletniej prognozie finansowej miasta - tłumaczy ZMID.

Obecnie do dyspozycji kierowców jest odcinek ulicy od Al. Jerozolimskich (węzeł Salomea) do ul. Chrościckiego. W sumie 2600 metrów.

Wybudują kolejny odcinek ul. Nowolazurowej
tvn24.pl
Ruszyły prace przy budowie kolejnego odcinka Nowolazurowej
Marcin Gula / tvnwarszawa.pl

su/ran