Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Połamane drzewa, konary na jezdniach. Straty po wichurze

Warszawa

ZOMPołamane drzewa

Silny wiatr powalił kilkanaście drzew na terenach, za które odpowiada Zarząd Oczyszczania Miasta. W weekend usuwano też z jezdni połamane konary.

Powalone drzewa, połamane gałęzie - to skutki wichur, które przeszły przez Warszawę w ostatni weekend.

5 drzew w parku

Zarząd Oczyszczania Miasta odnotował 16 powalonych drzew. Wśród nich były te, które rosły przy al. Armii Ludowej, ul. Wioślarskiej, Paryskiej i Conrada. "Zniszczenia odnotowaliśmy również w parku Skaryszewskim, gdzie złamanych zostało 5 drzew, a wśród nich świerki, klony i wierzbę, a w parku Fosa i Stoki Cytadeli - dwa klony i ałycza. Interwencyjne Pogotowie Oczyszczania usuwało w weekend zalegające na jezdniach obłamane konary" – informuje Zofia Kłyk, rzeczniczka ZOM.I przypomina, że na poniedziałek synoptycy wciąż zapowiadają silny wiatr. Przewidywana prędkość podmuchów ma wynieść w porywach do 50-55 km/h, w kolejnych dniach wiatr ma się uspokoić.

Zerwany dach

Straty nie dotyczyły tylko drzew. Jak już pisaliśmy, w weekend 200 metrów kwadratowych dachu zerwał w nocy wiatr z gmachu Hipoteki przy al. Solidarności. Spadająca blacha uszkodziła sieć trakcyjną.

ran

Wiatr zerwał dach z sądu
Artur Węgrzynowicz /tvnwarszawa.pl