Połączy Siekierkowską z Gagarina. Jest wykonawca Czerniakowskiej bis

Warszawa

ZMIDCzerniakowska bis połączy Gagarina z Trasą Siekierkowską

39,5 mln zł i siedem lat gwarancji zaproponował zwycięzca przetargu na budowę niespełna dwukilometrowego odcinka Czerniakowskiej bis. Drogę wykona Budimex, który na realizację zadania będzie miał 1,5 roku od podpisania umowy.

Stołeczny ratusz rozstrzygnął przetarg na budowę ulicy Czerniakowskiej bis. W szranki stanęło siedem firm i konsorcjów. Rozpiętość ofert była bardzo duża - wahały się od 39,5 mln do 82 mln złotych. - Najkorzystniejszą złożyła firma Budimex, proponując cenę 39,5 mln zł i siedem lat gwarancji na wykonane prace. Na zbudowanie drogi będzie miał 1,5 roku od dnia podpisania umowy na realizację zadania – poinformowała Agata Choińska, rzeczniczka prasowa Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

Prawie dwa kilometry

Ulica powstanie na Mokotowie. Dwujezdniowa Czerniakowska bis (oficjalnie ma się nazywać aleją Polski Walczącej) będzie przebiegać łukiem od Gagarina do Wolickiej. Będzie też łączyła się z Trasą Siekierkowską poprzez istniejący już węzeł. Łącznie to blisko dwa kilometry drogi.

Jej długość to około 1,88 kilometra. W pasie dzielącym jezdnie, na odcinku od planowanej ulicy Melomanów do planowanej Wschodniej, powstanie rezerwa pod przyszłą trasę tramwajową. Jednak, do czasu jej powstania, przeznaczona zostanie pod pasy dla autobusów. W ramach inwestycji, zaprojektowano cztery skrzyżowania pełne i dwa skrzyżowania tylko ze skrętami w prawo. Wzdłuż ulicy powstaną też chodniki, ścieżki rowerowe, latarnie.

Na razie trwa wycinka drzew i krzewów - przygotowanie terenu budowy. Na miejscu był reporter tvnwarszawa.pl. - Pościnane drzewa leżą w wysokich stosach w rejonie mostu Siekierkowskiego - relacjonował Lecha Marcinczak.

Wycinka pod budowę nowej Czerniakowskiej bis
Lech Marcinczak/ tvnwarszawa.pl

Wspólnie z wodociągowcami

Jak podkreśla rzeczniczka ZMID, to wspólna inwestycja z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji. - Na całej długości ulicy zbudowany zostanie wodociąg i kanalizacja, co także przekłada się na wysokość kosztów całego zadania – dodaje Choińska.Jak pisaliśmy na tvnwarszawa.pl, budowa nowej drogi miała wystartować już w 2015 roku. Jednak problemy z uzyskaniem pozwolenia na realizację inwestycji i brak decyzji środowiskowej uniemożliwiały rozpoczęcie prac.

Pierwsze prace na Czerniakowskiej bis już za nami:

Wycinka drzew pod budowę "Czerniakowskiej bis"
Artur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.pl

skw/b