"Połączmy metro z Modlinem i Żelazową Wolą"

Warszawa

Rynek KolejowyKoncepcja rozbudowy metra

Starosta warszawski zachodni Jan Żychliński ma pomysł, jak rozwiązać problemy komunikacyjne mieszkańców powiatu: II linię metra z Chrzanowa chce przedłużyć do Żelazowej Woli koleją naziemną. To samo rozwiązanie zaproponował dla Modlina – informuje Rynek Kolejowy.

Propozycje padły na trwającym Kongresie Transportu Publicznego.

– Występujemy z dwoma projektami: połączeniem planowanej stacji metra Chrzanów przez Żelazową Wolę do Sochaczewa oraz stacji Młociny przez Łomianki do coraz bardziej popularnego lotniska Modlin – powiedział Żychliński.

Wniosek do marszałka został złożony i uzyskał wstępne poparcie, czytamy w Rynku Kolejowym.

CZYTAJ WIĘCEJ W PORTALU RYNEK KOLEJOWY

Z metra do kolei

Jak by miało to w praktyce wyglądać? Pasażerowi przesiadali by się z II linii metra w Chrzanowie do pociągów naziemnych. Starosta argumentuje, że teraz większość mieszkańców dojeżdża samochodami, co nie tylko obciąża drogi, ale ma zły wpływ na znajdującą się przy trasie Puszczę Kampinoską. A z kolei mogli by też skorzystać odwiedzający Muzeum w Żelazowej Woli.

Druga z proponowanych tras wiodła by do Modlina przez Łomianki. Władze powiatu uważają, że da się wytyczyć taką linię wzdłuż drogi krajowej, bądź po śladzie starej kolei dojazdowej.

wp/roody