Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Połączą Północny z Modlińską

Warszawa

fot. mostpolnocny.warszawa.pl

Linia energetyczna, która kolidowała z budową Trasy Mostu Północnego, zostanie lada dzień przebudowana - informuje w rozmowie z tvnwarszawa.pl Agata Choińska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

- W piątek rozpoczynamy prace. Linia będzie wyłączona z eksploatacji, mieszkańcy jednak nie odczują w związku z tym żadnych utrudnień - informuje Choińska.

- Będziemy budować fundament pod nowy słup. Dodatkowo pracować będziemy na około 200 metrach Trasy Mostu Północnego rejonie linii. Dokończymy budowę jezdni oraz postawimy ekrany akustyczne - precyzuje.

W listopadzie po raz drugi

Jak informuje Choińska, w połowie listopada planowane są kolejne roboty. - Dokończymy prace rozpoczęte w październku - mówi.

Problem z wyłączeniem

Jak informowaliśmy na początku października, PSE Operator wcześniej dwukrotnie rezerwował terminy na wyłączenie napięcia. Najpierw operację zaplanowano na połowę kwietnia, potem przeniesiono ją na koniec lipca. Żadnej z możliwości jednak nie wykorzystano, bo nie było potrzebnych pozwoleń. Szanse na wykonanie prac w tym roku malały, bo linii wysokiego napięcia nie da się wyłączyć z dnia na dzień.

Problem tuż przy Modlińskiej

Przebudowa linii jest konieczna, bo przewody, o których mowa, przechodzą nad budowanym wiaduktem w ulicy Modlińskiej oraz nad budowanymi łącznicami mostu Północnego z tą ulicą. Prace zostały wstrzymane, bo bliskość linii zagraża robotnikom, a w przyszłości mogła stwarzać niebezpieczeństwo również dla warszawiaków. Przez nią nie można było dokończyć ani wiaduktu, ani ułożyć jezdni na łącznicach.

Grudzień tego roku to nadal aktualny termin otwarcia mostu dla samochodów.

fot
fot. targeo.pl

su/mz