Polacy, Ukraińcy, Anglicy i Niemcy powalczą o Puchar Małego Powstańca

Warszawa

archiwum TVNZagrają o laur Małego Powstańca

W piątek rozpocznie się ósma edycja Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego o Puchar Pamięci Małego Powstańca. W zawodach udział weźmie dziesięć młodzieżowych drużyn, które w ten sposób oddadzą hołd dzieciom, które walczyły i ginęły w Powstaniu Warszawskim. Dzieciaki z Warszawy zmierzą się ze swoimi rówieśnikami z Niemiec, Ukrainy i Anglii.

Zawody odbywać się będą na terenie ośrodka przy Konwiktorskiej na Muranowie. W tegorocznym turnieju udział wezmą młodzieżowe drużyny piłkarskie roczników 2004/2005 z Anglii, Niemiec, Ukrainy i Polski.

W sumie na stołeczne zawody przyjedzie blisko 200 młodych zawodników. Polskę reprezentować będzie sześć zespołów: Polonia Warszawa A, Polonia Warszawa B, KS Przyszłość Włochy, KS Sokół Serock, Dzieci Fundacji oraz KS Milan Milanówek.

Z zagranicy na turniej przyjadą cztery drużyny: 303 Polish Soccer Club Northampton (Anglia), International Football Academy FootPol Brighton (Anglia), Fortuna Dusseldorf (Niemcy) i FC Lwów (Ukraina).

Zmagania drużyn będą toczyły się w grupach, systemem każdy z każdym. Po rozegraniu meczy eliminacyjnych, drużyny z odpowiadających sobie miejsc w grupach rozegrają spotkania, które ustalą kolejność zajmowanych miejsc w zawodach. Drugiego dnia zawodów, w Godzinę „W” (godz. 17), drużyny biorące udział w turnieju oddadzą hołd, wszystkim dzieciom biorącym udział w II wojnie światowej i w Powstaniu Warszawskim, składając kwiaty pod pomnikiem Małego Powstańca.

Będzie piknik

Następnie, o godz. 17.30 rozpocznie się Piknik Powstańczy, towarzyszący turniejowi. Atrakcje dla uczestników turnieju, dzieci przebywających na wakacjach w Warszawie oraz dzieci z domów dziecka przygotowały policja, straż pożarna, pogotowie ratunkowe oraz Jednostka Wojskowa 4198. Na dzieci będzie czekała żołnierska grochówka, kiełbasa z rożna oraz wiele atrakcji sportowych.

Najlepszy poznamy w niedzielę

Najlepsze zespoły turnieju rywalizować będą także w niedzielę, 2 sierpnia. O godz. 9.00 rozegrany zostanie mecz o IX i VII miejsce. O godz. 10 rozpocznie się rywalizacja o V i III miejsce. O godz. 11 odbędzie się wielki finał zawodów. Potem nastąpi wręczenie nagród. Wstęp na turniej oraz towarzyszące mu wydarzenia jest bezpłatny.

jb/r