Pół roku bez stacji Stadion

Warszawa

| Eurosportfot

Pół roku nie będą się zatrzymywać pociągi na stacji Warszawa Stadion. Kolejarze rozpoczęli remont rozpadających się peronów. To tylko przedsmak większych utrudnień, które czekają pasażerów w wakacje.

Do końca października pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich będą przejeżdżać przez przystanek bez zatrzymywania. ZTM przygotowało zastępczą komunikację.

517 na żądanie

W związku z remontem Zarząd Transportu Miejskiego wyznaczył przystanek przy PKP Powiśle, który będzie obowiązywał dla linii 517 na żądanie. Jednoczesnie zostały zlikwidowane dwa pociągi SKM, które kursowały po północy.

- Wykonawca remontu ma zagwarantowaną przerwę technologiczna między północą a godz. 4 rano. Ten czas jest mu potrzebny na prowadzenie prac rozbiórkowych - tłumaczy Jan Telecki z PKP PLK.

Dach podobny do Stadionu Narodowego

Dodatkowo w czerwcu pasażerów będą czekać znacznie większe utrudnienia. Kolejarze na miesiąc będą musięli zamknąć tory podmiejskie, co oznacza ze pociągi Kolei Mazowieckich i SKM będą się zatrzymywały jedynie na dworcach: Wschodnim, Zachodnim i Centralnym.

Wszystko po to, by w listopadzie pasażerowie mogli wrócić na zadaszone perony Stacji Stadion, które swoją architekturą będą nawiązywać do elewacji Stadionu Narodowego. Pojawią się też windy i schody ruchome. Wszystko to za kwotę 46 milionów złotych.

mjc/par

fot
| CNN, Euronews, El Pais, BBC News, PAP