Pół roku bez wiaduktu na ulicy Traktorzystów

Warszawa

| SIDfot. ZMID

W najbliższy poniedziałek zamknięty zostanie wiadukt na ul. Traktorzystów w Ursusie. Pod wiaduktem - na ul. Cierlickiej - będzie wprowadzony ruch wahadłowy. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami, które potrwają aż pół roku.

W poniedziałek 11 kwietnia w nocy ulica zostanie całkowicie zamknięta na odcinku od skrzyżowania z ul. Jagiełly i ul. Wojciechowskiego do przejścia dla pieszych na wysokości PKP Ursus. Dodatkowe utrudnienia czekają na kierowców jadących ul. Cierlicką. Zamknięta zostanie jezdnia w kierunku ulicy Kościuszki, a ruch, sterowany sygnalizacją świetlną, odbywać się będzie wahadłowo.

Nie koniec utrudnień

Wykonawca planuje również całkowite zamknięcie ulicy Cierlickiej. Odbędzie się to na szczęście w dwa weekendy. Najpierw w kwietniu lub w maju, po to aby zdemontować konstrukcję wiaduktu. Potem w czerwcu lub w lipcu, aby postawić nowy.

Kierowcy pojadą nastęoującymi objazdami:

- od strony Piastowa: ul. Warszawską – ul. Gierdziejewskiego – ul. Posag Siedmiu Panien – ul. Szamoty;

-od strony ul. Wojciechowskiego: ul. Jagiełły – ul. Lalki - ul. Gierdziejewskiego – ul. Posag Siedmiu Panien – ul. Szamoty;

- od ul. Cierlickiej: - przez rondo do ul. Gierdziejewskiego – ul. Posag Siedmiu Panien –ul. Szamoty;

- od strony Włoch: ul. Szamoty – ul. Posag Siedmiu Panien – ul. Gierdziejewskiego – ul. Warszawską w stronę Piastowa lub ul. Gierdziejewskiego - przez rondo w stronę ul. Cierlickiej lub przez rondo w ul. Lalki w stronę ul. Wojciechowskiego.

Utrudnienia dla pasażerów

W związku z remontem trasy zmienią także autobusy linii: 194, 394, 716. Linie 194 i 716 pojadą przez teren dawnych zakładów ciągnikowych czyli ulicami Gierdziejewskiego - Posag 7 Panien – Szamoty.

Szczegółowe informacje o zmianach w komunikacji miejskiej

Linia 394 dojedzie z osiedla Niedźwiadek tylko do tymczasowego przystanku PKP Ursus 51, zlokalizowanego przy skrzyżowaniu ulic Lalki – Balicka – Jagiełły.

Nowy wiadukt

Remont wiaduktu na ul. Traktorzystów miał rozpocząć się w zeszłym roku, ale z powodu dużych ograniczeń w ruchu pociągów podmiejskich, spowodowanych remontem przejścia podziemnego we Włochach, został przełożony.

Wykonawcą prac jest firma WPM Mosty. Całkowity koszt inwestycji wynosi 3,5 mln złotych. Remont zakończyć się ma wraz z końcem września tego roku.

su/par