Pół roku bez mostu, ale zniknie wąskie gardło

Warszawa

| blip.plfot. TVN Warszawa

W nocy z niedzieli na poniedziałek w Konstancinie-Jeziornie drogowcy zamknęli most na rzece Jeziorce. Na szczęście na razie sytuacja na objazdach jest niezła i ruch odbywa się płynnie. Kierowcy będą musięli jednak uzbroić się w cierpliwość, bo utrudnienia potrwają do połowy 2011 roku.

- Długo przygotowywaliśmy się do tej inwestycji. Staraliśmy się odpowiednio wcześnie poinformować o naszych planach i myślę, że właśnie dlatego na objazdach nie ma obecnie dużych korków - mówi Ryszard Machałek, wiceburmistrz Konstancina-Jeziorny.

Potrzebny most

Droga została zamknięta, bo drogowcy muszą zbudować nową przeprawę nad Jeziorką. Obecny most jest w bardzo złym stanie. Inwestycja ma potrwać do czerwca 2011 roku. - Utrudnienia są konieczne, ale dzięki temu zyskamy nowy, szerszy most i zlikwidujemy wąskie gardło, które do tej pory utrudniało ruch - mówi wiceburmistrz mówi Machałek.

W czasie budowy piesi będą mogli przedostać się na drugą stronę. Kierowcy będą musieli pojechać objazdami.

Góra Kalwaria - Warszawa:Od skrzyżowania ulic (rondo im. Jana Pawła II): Warszawskiej, Al. Wojska Polskiego i Piłsudskiego; - Al. Wojska Polskiego; ul. Mirkowską; skrzyżowanie ul. Mirkowskiej z ul. Warszawską w kierunku Warszawy. W odwrotnym kierunku tą samą trasą.

Góra Kalwaria - Piaseczno:Od skrzyżowania ulic (rondo im. Jana Pawła II): Warszawskiej, Al. Wojska Polskiego i Piłsudskiego;- Al. Wojska Polskiego; ul. Mirkowską; ul. bielawską; skrzyżowanie ul. Bielawskiej z ul. Warszawską i ul. Piaseczyńską w kierunku Piaseczna. W odwrotnym kierunku tą samą trasą.

Z Konstancina ma być całkowicie wycofany ruch ciężarówek. Mają jeździć drogą nr 79 przez Piaseczno.

mjc/par