Pół miliona złotych dla policjantów? Rada Warszawy decyduje o nagrodach

Warszawa

tvnwarszawa.plPolicjanci zabezpieczają m.in. duże zgromadzenia

Rada Warszawy zdecyduje, czy przyznać pół miliona złotych dla stołecznych policjantów. Mają dostać nagrody "za osiągnięcia".

Projekt uchwały w tej sprawie jest już przygotowany, a stołeczni radni mają się nim zająć na czwartkowej sesji rady miasta. Jakie jest uzasadnienie?

"Biorąc pod uwagę, że służba policjantów w Warszawie jest wyjątkowo trudna i odpowiedzialna, a także ze względu na wielkość miasta i liczbę mieszkańców oraz stołeczny jego charakter (...), dużą liczbę przeprowadzonych imprez masowych oraz największą w Polsce liczbę zwoływanych zgromadzeń publicznych i najbardziej otwarty rynek pracy w Polsce, m.st. Warszawa od wielu lat przeznacza środki finansowe na nagrody dla najlepszych funkcjonariuszy policji" – czytamy w projekcie uchwały.W tym roku na ten cel z budżetu miasta ma pójść 500 tys. złotych. Nagrody mają być wypłacane m.in. z okazji Święta Policji, Święta Niepodległości, a także w przypadku indywidualnego wyróżnienia funkcjonariuszy, którzy wykazali się szczególną odwagą lub osiągnięciami.W latach 2007-14 na ten cel przeznaczono ponad 10 mln zł. W ubiegłym roku nagrodzonych zostało 199 policjantów – łącznie dostali 280 tys. zł.

POLICJANCI ZABEZPIECZAJĄ M.IN. CO ROKU MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI:

ran/r

Ewa Gawor o 11 listopada w Warszawie
TVN24 / PAP