Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Pół miliona od Lewandowskich na remont sufitów i łazienek

Warszawa

czd.pl Warsztaty z Anną Lewandowską w Klinice Rehabilitacji

Centrum Zdrowia Dziecka potrzebowało pomocy. Szpital został zalany pod koniec ubiegłego roku. Z pomocą przyszli Robert i Anna Lewandowscy. Przekazali 500 000 złotych.

- Oddział rehabilitacji już od dłuższego czasu wymagał gruntownej modernizacji, jednak z uwagi na trudną sytuacje finansową instytutu nie mogła ona zostać zrealizowana. Dzięki wsparciu finansowemu Ani i Roberta latem tego roku rozpocznie się remont - poinformowała nas rzeczniczka CZD Katarzyna Gardzińska.

Duży remont

Jak pisaliśmy na tvnwarszawa.pl, dach instytutu został zerwany pod koniec października, w wyniku dużej wichury. Do tej pory szkody nie zostały w pełni naprawione.

Teraz - za pół miliona złotych - zostaną wyremontowane zalane sufity, wymienione grzejniki i oświetlenie, a ściany zabezpieczone specjalistyczną okładziną. Kompleksowo zmienią się łazienki - będą dostosowane dla pacjentów oddziału rehabilitacji.

Jak informuje nas rzeczniczka instytutu, piłkarz i jego żona są stałymi gośćmi w Centrum Zdrowia Dziecka.

- 20 marca pacjentów z Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej i Pediatrycznej IPCZD odwiedziła Anna Lewandowska. To było prawdziwie inspirujące spotkanie, w trakcie którego Ania pokazała naszym pacjentom, jak wydobywać z siebie każdego dnia motywację, by żyć zdrowo i być w dobrej formie - mówi Katarzyna Gardzińska.

"Motywują dzieci"

To była trzecia wizyta Anny Lewandowskiej w Centrum Zdrowia Dziecka. Wcześniej trenerka odwiedzała centrum wspólnie z mężem: w 2014 roku - pacjentów z Kliniki Nefrologii, Transplantacji Nerek i Nadciśnienia Tętniczego oraz Kliniki Onkologii, a pod koniec 2017 roku pacjentów z Kliniki Onkologii.

- Każda wizyta Ani i Roberta jest dla naszych pacjentów ogromnym przeżyciem, które na długo pozostaje w ich pamięci. W trakcie takich wizyt dzieci mają szansę spotkać się ze swoimi idolami, ale przede wszystkim Ania i Robert mają niesamowity kontakt z dziećmi, dzięki czemu motywują je do dalszej walki z chorobą oraz przekazują im mnóstwo pozytywnej energii - podsumowuje rzeczniczka.

Pisaliśmy o uszkodzeniu dachu w Centrum Zdrowia Dziecka:

Zerwało część dachu w Centrum Zdrowia DzieckaTVN24
wideo 2/2

kz/mś