Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Pół miliona od Lewandowskich na remont sufitów i łazienek

Warszawa

czd.pl Warsztaty z Anną Lewandowską w Klinice Rehabilitacji

Centrum Zdrowia Dziecka potrzebowało pomocy. Szpital został zalany pod koniec ubiegłego roku. Z pomocą przyszli Robert i Anna Lewandowscy. Przekazali 500 000 złotych.

- Oddział rehabilitacji już od dłuższego czasu wymagał gruntownej modernizacji, jednak z uwagi na trudną sytuacje finansową instytutu nie mogła ona zostać zrealizowana. Dzięki wsparciu finansowemu Ani i Roberta latem tego roku rozpocznie się remont - poinformowała nas rzeczniczka CZD Katarzyna Gardzińska.

Duży remont

Jak pisaliśmy na tvnwarszawa.pl, dach instytutu został zerwany pod koniec października, w wyniku dużej wichury. Do tej pory szkody nie zostały w pełni naprawione.

Teraz - za pół miliona złotych - zostaną wyremontowane zalane sufity, wymienione grzejniki i oświetlenie, a ściany zabezpieczone specjalistyczną okładziną. Kompleksowo zmienią się łazienki - będą dostosowane dla pacjentów oddziału rehabilitacji.

Jak informuje nas rzeczniczka instytutu, piłkarz i jego żona są stałymi gośćmi w Centrum Zdrowia Dziecka.

- 20 marca pacjentów z Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej i Pediatrycznej IPCZD odwiedziła Anna Lewandowska. To było prawdziwie inspirujące spotkanie, w trakcie którego Ania pokazała naszym pacjentom, jak wydobywać z siebie każdego dnia motywację, by żyć zdrowo i być w dobrej formie - mówi Katarzyna Gardzińska.

"Motywują dzieci"

To była trzecia wizyta Anny Lewandowskiej w Centrum Zdrowia Dziecka. Wcześniej trenerka odwiedzała centrum wspólnie z mężem: w 2014 roku - pacjentów z Kliniki Nefrologii, Transplantacji Nerek i Nadciśnienia Tętniczego oraz Kliniki Onkologii, a pod koniec 2017 roku pacjentów z Kliniki Onkologii.

- Każda wizyta Ani i Roberta jest dla naszych pacjentów ogromnym przeżyciem, które na długo pozostaje w ich pamięci. W trakcie takich wizyt dzieci mają szansę spotkać się ze swoimi idolami, ale przede wszystkim Ania i Robert mają niesamowity kontakt z dziećmi, dzięki czemu motywują je do dalszej walki z chorobą oraz przekazują im mnóstwo pozytywnej energii - podsumowuje rzeczniczka.

Pisaliśmy o uszkodzeniu dachu w Centrum Zdrowia Dziecka:

Zerwało część dachu w Centrum Zdrowia DzieckaTVN24
wideo 2/2

kz/mś