Pokazy w parku fontann odwołane. "Po uderzeniu pioruna"

Warszawa

fot. Maciej Wężyk

Zaplanowane na piątek i sobotę pokazy multimedialne w parku fontann nie odbędą się - poinformował ratusz. Wszystko przez awarię instalacji elektrycznej po czwartkowej burzy.

- Awaria powstała na skutek uderzenia pioruna w nocy z czwartku na piątek - powiedział w rozmowie z tvnwarszawa.pl Bartosz Milczarczyk, rzecznik prasowy stołecznego ratusza.

Nie udało się naprawić na czas

Informację podano tak późno, bo - jak tłumaczą urzędnicy - od rana pracownicy firmy konserwującej park fontann próbowali naprawić uszkodzoną instalację. Jednak usterka okazała się na tyle poważna, że spektakle zaplanowane na dzisiaj i sobotę się nie odbędą.

Kilkaset tysięcy widzów

Multimedialne fontanny to jeden z powstałych elementów w ramach rewitalizacji Parku Podzamcze. Pierwsze pokazy odbyły się 7 maja tego roku, w sumie obejrzało je już kilkaset tysięcy osób.

Dzięki specjalnym, bardzo wydajnym pompom, które wyrzucają na minutę 3 tys. litrów wody, możliwe jest stworzenie wodnego ekranu. To nic innego, jak ściana wody o grubości 8 mm, szerokości 30 metrów i wysokości 10 metrów. Na takiej ścianie można wyświetlać filmy i tworzyć pokazy laserowe.

bf/mz