"Pokażmy, że warszawscy kibice potrafią wspaniale rywalizować"

Najnowsze


Pojedynku Legii i Polonii specjalnie nie trzeba warszawiakom reklamować, to najważniejsze spotkanie w sezonie. "Czarne Koszule" zapowiadają, że chcą gonić prowadzącą w tabeli Ekstraklasy drużynę z Łazienkowskiej. Legia będzie szukać rewanżu za porażkę w ostatnich derbach. A władze i piłkarze obu klubów apelują do kibiców o kulturalny doping.

- Wyjdziemy na boisko, aby zwyciężyć - mówi Maciej Skorża, trener legionistów. - Wstępne założenie jest takie, że jedziemy na Legię zagrać o pełną pulę i tego się trzymamy - odpowiada Jacek Zieliński, trener polonistów. Dobra seria

Po tych wypowiedziach, widać, że nikt odpuścić nie zamierza. Jak będzie, przekonamy się w piątek po godz. 22, gdy sędzia zakończy 54. ligowe spotkanie derbowe.

Za Legią przemawia przede wszystkim atut własnego boiska i przewaga kibiców, którzy tłumnie przyjdą na Pepsi Arenę. Ale nie tylko. Piłkarze z Łazienkowskiej błyszczą formą od momentu odpadnięcia z Ligi Europy. Spośród ostatnich czterech oficjalnych meczów ( w lidze i pucharze Polski) wygrali wszystkie, strzelili 10 bramek i nie stracili żadnej. Z 42 punktami na koncie prowadzą w Ekstraklasie.

- Wszyscy zawodnicy są zdrowi, a przed potyczką z "Czarnymi Koszulami" nikt nie "wykartkował" się. Legioniści przystąpią do tego spotkania w najsilniejszym zestawieniu – podaje serwis legia.com.

"Uczulę zawodników na ten duet"

Ale legioniści mają zapewne w pamięci także ostatnie spotkanie z Polonią przy ul. Konwiktorskiej. We wrześniu ubiegłego roku Legia przegrała 1:2, chociaż do 60. minuty prowadziła 1:0. Wtedy bramki dla Polonii zdobył Tomasz Jodłowiec i Edgar Cani. - W piątek musimy dobrze ustawić się do dwójki Dwaliszwili, Cani. Uczulę zawodników na ten duet – zapowiada Skorża.

Obaj piłkarze Polonii dali o sobie znać podczas ostatniego spotkania "Czarnych Koszul" z Jagiellonią Białystok. Piłkarze z Konwiktorskiej rozbili w poniedziałek drużynę prowadzoną przez Tomasza Hajto i po dwóch porażkach z rzędu wreszcie wygrali mecz ligowy. Mają 37 punktów i plasują się na czwartym miejscu w lidze.

- Na chwilę obecną mamy 5 punktów straty do Legii i bezpośredni mecz. Czy mam w takim układzie mówić, że gonimy Koronę Kielce, czy kogoś innego przed nami? Nic się nie zmienia. Chcemy w dalszym ciągu gonić lidera, czyli Legię – przekonuje Zieliński.

W najbliższym spotkaniu trener Polonii będzie musiał sobie jednak poradzić bez Marcina Baszczyńskiego, który wypadł ze składu ze względu na kartki. Ale na tym nie koniec problemów. Zabraknie też Łukasza Trałki i Bruno. - W przypadku Bruno to poważniejsza kontuzja, badania wykazały dość poważny uraz. Czeka go około miesiąc przerwy. Natomiast Łukasz Trałka, jeśli wszystko dobrze pójdzie, będzie gotowy na mecz ze Śląskiem - wyjaśniał Zieliński.

Kibice się spotkają?

Meczu derbowego nie odpuszczą kibice Polonii. Choć spotkanie zaczyna się o godz. 20.30, mają zamiar wyruszyć sprzed stadionu przy Konwiktorskiej i przejść przed stadion przy Łazienkowskiej 3.

Trasa będzie wiodła ulicami: Bonifraterską, Miodową, Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem, Alejami Ujazdowskimi, Agrykolą, Myśliwiecką. Poloniści ruszą spod stadionu na Konwiktorskiej o godzinie 15:00.

Do "spontanicznej manifestacji" przygotowują się też kibice z Łazienkowskiej. Jak czytamy na jednym z portali, kibice Legii zbierają się o godz. 15.00 przy ul. Myśliwieckiej. Chcą przejść na pl. Trzech Krzyży, przez który mają przejść również kibice zespołu z Konwiktorskiej.

Zachować bezpieczeństwo i kulturę

Władze obu klubów, trenerzy i piłkarze mają jednak nadzieję, że kibice będę rywalizowali tylko na doping. Dzień przed derbami wystosowali apel do fanów obu drużyn: "Apelujemy w przededniu spotkania derbowego pomiędzy Legią Warszawa a Polonią Warszawa, które odbędzie się na stadionie przy ul. Łazienkowskiej 3 w piątkowy wieczór, 16 marca 2012 roku o zachowanie bezpieczeństwa i kultury podczas całego spotkania, a także przed jego rozpoczęciem i po jego zakończeniu. Pokażmy, że warszawscy kibice potrafią wspaniale rywalizować, ale tylko na trybunach – na doping dla swojej drużyny" – czytamy.

CZYTAJ CAŁE OŚWIADCZENIE Zmiany w komunikacji

Do spotkanie derbowego przygotowuje się też Zarząd Transportu Miejskiego. Od godz. 18:30 dokońca kursowania uruchamia się dla linii przyspieszonych 411, 502, 514, 520, 523 oraz 525 dodatkowe przystanki obowiązujące jako stałe :

- TORWAR 01 i 02 dla linii autobusowych 411, 502, 514, 520, 523 oraz 525.

- ROZBRAT 01 i 02 dla linii autobusowych 411, 514, 523 oraz 525; ponadto dla linii 502 zmienia się charakter tych przystanków z warunkowego na stały

ZTM informuje też, że w związku z zapowiadanymi zgromadzeniami publicznymi mogą wystąpić utrudnienia na trasie, którą mają przejść kibice.

MECZ LEGIA WARSZAWA - POLONIA WARSZAWA ROZPOCZNIE SIĘ O GODZ. 20.30

Legia.com, ksppolonia.pl/ran/par

Źródło zdjęcia głównego: Adam Polak /Legia.com