Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Pokazali kradzioną biżuterię

Warszawa

| Fakty po południufot

Stołeczni policjanci, nie mogąc odnaleźć właścicieli skradzionej biżuterii, urządzili w komendzie przy ul. Nowolipie wystawę. Każdy, kto w wyniku włamania lub kradzieży stracił cenne przedmioty, może zajrzeć na komendę i sprawdzić, czy nie ma tam jego własności.

Zegarki, pierścionki, bransolety, drogie pióra – to wszystko można znaleźć w budynku komendy stołecznej. - To przedmioty skradzione przez rozbitą w lutym grupę złodziei. Część z nich już wróciła do właścicieli, ale nie wszystkie. Dlatego zrobiliśmy wystawę – tłumaczył w TVN24 Maciej Karczyński, rzecznik komendy stołecznej.

Trzeba się umówić

Przedmioty można oglądać po uprzednim skontaktowaniu się z policjantami pod numerem (0-22) 603-69-88. Jeśli posiadamy jakiś dowód na to, że przedmiot należy do nas, warto przedstawić.

Policja przestrzega

Więcej włamań zdarza się w okresie urlopowym i w godzinach pracy. Złodzieje wykorzystują nieobecność właścicieli. Policjanci ostrzegają:

- Złodzieje, których zatrzymaliśmy w lutym działali w ciągu dnia, właśnie wtedy, gdy większość właścicieli była w pracy – informuje Karczyński i dodaje radę, która wydaje się oczywistością. Niestety nie wszyscy o tej oczywistości pamiętają: - Zawsze, gdy wychodzimy z domu, powinniśmy zamknąć dokładnie wszystkie okna i drzwi - mówi policjant.

mjc/mz