Pokażą szatnie i loże VIP. Wycieczki ruszą w lipcu

Warszawa

Maciej Wężyk /tvnwarszawa.plBędą wycieczki po trybunach Narodowego

Spacerowicze, którzy w weekend wybrali się na tereny wokół Stadionu Narodowego zgodnie narzekali na brak możliwości wejścia do środka. Już wkrótce ma się to zmienić. Narodowe Centrum Sportu zapowiada, że w lipcu uruchomi wycieczki po sportowej arenie.

W sobotę Stadion Narodowy otworzył swoje bramy dla warszawiaków. Wokół obiektu można spacerować od godz. 10.00 do 18.00, ale dostępu do środka bronią metalowe bramki. Narodowe Centrum Sportu zapowiada jednak, że śladem innych europejskich aren, zamierza otworzyć stadion dla zwiedzających.

Spojrzeć na murawę

Będzie szansa, żeby usiąść na biało-czerwonych krzesełkach i spojrzeć na murawę, na której toczył się piłkarski bój podczas Euro 2012. Udostępnione zostaną także zakamarki niedostępne na co dzień dla przeciętnego kibica.

- Planujemy uruchomić możliwość zwiedzania stadionu w grupach jeszcze w lipcu. Ofertę będziemy konstruować na potrzeby zwiedzających, np. dla tych, którzy chcą wejść tylko na trybunę i zrobić zdjęcie, ale będzie też dostępna sekcja VIP czy szatnie - zapewnia Daria Kulińska, rzecznik NCS. Pakiet wycieczkowy jest w opracowaniu, dlatego nie znamy na razie cennika.

Śladami Euro 2012

Inne polskie stadiony wybudowane z myślą o Euro już otworzyły się na fanów futbolu. Wrocławski stadion od środka dostępny jest w każdy wtorek i piątek o 9 i 11. Trzeba jednak się zebrać w grupę – minimum 15-osobową. Wycieczki szkolne za wejście zapłacą 10 zł od osoby, a grupy zorganizowane 12 zł. Można będzie też skorzystać z parkingu przy stadionie. Autokar wjedzie za 20 zł, a samochód osobowy za 8 zł.

WROCŁAW: WIĘCEJ INFORMACJI

Na około 70 minut wyliczył czas zwiedzania Gdańskiego "bursztynka” operator PGE Areny. Na stadion można wejść od wtorku do niedzieli, praktycznie co godzinę od 9 do 16. Zwiedzać można tylko z przewodnikiem, a grupa musi liczyć, co najmniej 10 osób. Za 15 zł (bilet ulgowy 10 zł) zobaczymy piłkarską szatnię, obrzeża murawy, sale konferencyjną i lożę VIP.

GDAŃSK: WIĘCEJ INFORMACJI

- Wycieczki były organizowane przed Euro 2012, teraz trwa adaptacja stadionu. Do wycieczek chcemy powrócić w połowie lub pod koniec lipca - zapewnia Joanna Dzios, rzeczniczka prasowa Lecha Poznań. Bilet na stadionu "Kolejorza" kosztował 10 zł.

POZNAŃ: WIĘCEJ INFORMACJI

ran/b