Pokaz siły przy Łazienkowskiej. Legia zdemolowała Widzew

Warszawa

Wychowanek sąsiadującej ze stadionem mistrzów Polski Agrykoli zakończył egzekucję przy Łazienkowskiej. Wcześniej asystował przy golach Miroslava Radovicia i Michała Kucharczyka.

Serb pokazał, że po wyrzuceniu z Warszawy Danijela Ljuboji już nie płacze, a "Kucharz", że jego forma w Walii nie była przypadkiem. W sobotę ustrzelił dublet, a mógł nawet hat-tricka.

Szybki pierwszy cios

Kiedyś mecze Legii z Widzewem, jedynych polskich klubów, które przebrnęły bramy Ligi Mistrzów, elektryzowały kraj. W sobotę emocjonowały do 2. minuty. Gości marzenia choćby o punkcie wybił Radović.

Mistrzowie Polski, choć zaczęli w mocno przemeblowanym składzie w porównaniu do meczu z The New Saints (Bez Wawrzyniaka, Koseckiego, Dwaliszwilego i Saganowskiego, a z debiutującymi w dorosłej piłce Mikitą z przodu i Mateuszem Cichockim na środku obrony), poszli za ciosem. Wynik podwyższył jeszcze przed przerwą występujący tego dnia z kapitańską opaską Jakub Rzeźniczak i nikt z 20 tysięcy kibiców na Pepsi Arenie nie miał złudzeń, że dojdzie do bolesnej dla Widzewa demolki.

Dobici w dziesiątkę

A zrobili to Kucharczyk w pięć minut dwukrotnie i Mikita. Dobić widzewiaków łatwiej było o tyle, że przez ostatni kwadrans musieli bronić się dziesiątkę, bez kontuzjowanego Thomas Phibela, bo trener gości Radosław Mroczkowski wcześniej wykorzystał limit zmian.

Gości stać było jedynie na honorowego gola autorstwa Łukasza Staronia, który inaczej wyobrażał sobie swój debiut w ekstraklasie.

Legia Warszawa - Widzew Łódź 5:1 (2:0)

Bramki: Miroslav Radović (3), Jakub Rzeźniczak (40), Michał Kucharczyk (52, 57), Patryk Mikita (88) - Łukasz Staroń (60)

Żółte kartki: Mateusz Cichocki (49) - Dawid Kwiek (7), Mariusz Rybicki (23)

Noty wystawione przez redakcję sport.tvn24.pl:

Legia Warszawa: Dusan Kuciak (4) - Jakub Rzeźniczak (5), Mateusz Cichocki (4), Tomasz Jodłowiec (4,5), Tomasz Brzyski (3,5) - Michał Żyro (4) (75. Jakub Kosecki), Dominik Furman (4) (62. Dossa Junior), Helio Pinto (3) (70. Ivica Vrdoljak), Michał Kucharczyk (5), Miroslav Radović (4,5) - Patryk Mikita (5)

Widzew Łódź: Maciej Mielcarz (2,5) - Jakub Bartkowski (2,5), Thomas Phibel (3,5), Princewill Okachi (3), Mariusz Rybicki (3) - Dawid Kwiek (3) (46. Łukasz Staroń 4), Karol Tomczyk (2,5) (62. Marcin Kaczmarek), Alex Bruno (2) (46. Lewon Hajrapetjan 3,5), Hachem Abbes (2), Bartłomiej Kasprzak (2,5) - Bartłomiej Pawłowski (4)

RELACJA Z MECZU NA SPORT.TVN24.PL

twis