Pokaz New Warsaw, wycieczki nyską i szycie ogona Syrenki

Warszawa

Pierwszy w stolicy pokaz modelu samochodu New Warsaw, koncert zespołu Makabunda, wspólne szycie nowych szat dla Syrenki i wycieczki nyskami po okolicy pl. Konstytucji to tylko część z długiej listy atrakcji, które czekają na uczestników "Okna na Warszawę". Trzecia edycja największej varsavianistycznej imprezy w mieście odbędzie się już w sobotę.

Pomysł był prosty – zaprezentować mieszkańcom stolicy najciekawsze warszawskie inicjatywy, które są często ukryte w miejskich zaułkach i trudno samemu do nich dotrzeć. Dwie pierwsze edycje odbyły się w dawnej drukarni "Życia Warszawy" przy Marszałkowskiej. W tym roku impreza przenosi się do pozostałości Hali Koszyki i na jej dziedziniec. Wspólnym mianownikiem różnorodnych projektów, któe składają się na inicjatywę jest miasto.

ZOBACZ PEŁNY PROGRAM

Nyski i New Warsaw

Podczas "Okna na Warszawę" po raz pierwszy w stolicy zaprezentowany zostanie samochód koncepcyjny New Warsaw inspirowany starym autem marki Warszawa.

Ekipa przewodników Adventure Warsaw co pół godziny będzie zabierać wybranych szczęśliwców na 20-minutowe wycieczki nyskami po okolicy Pl. Konstytucji.

Breloczek ze słoiczka

Na warsztatach "Wawa w ekobziku" będzie można stworzyć warszawski breloczek z pełni materiałów: słoiczków, plastikowych butelek, korków od wina i starych gazet. Kinga Kulon poprowadzi warsztaty ze wspólnego szycia ogona dla Syreny. Wystarczy przynieść tkaniny, ścinki, swoje stare ubrania, z których będziemy wycinać kolorowe łuski a następnie łączyć je we wspólny ogon.

Fundacja Moje Nowe Stare Włochy przybliży ideę miasta-ogrodu, a powstające Muzeum Jazzu pochwali się najciekawszymi eksponatami ze swoich zbiorów.

Cymbergaj i frisbee

Będzie także spektakl złożony z wielu improwizowanych scen, inspirowanych monologami o Warszawie. Wykona je gość specjalny Wojciech Kacperski, varsavianista i przewodnik po mieście. Klub Sportów Miejskich SKARPA przygotuje gry i zabawy podwórkowe, takie jak slacklining, cymbergaj, frisbee, klasy i kapsle.

Wieczorem zespół Makabunda zagra koncert, którego repertuar stanowią głównie stare tanga i foxtroty, powstałe w okresie miedzywojennym.

Kilkanaście filmów

W salce kinowej zaprezentowane zostanie kilkanaście filmów dokumentalnych ze stolicą w tle. m.in. "Okiem warszawskiego fryzjera" - portret mieszkańców widzianych okiem czterech fryzjerów, prowadzących swoje zakłady w różnych dzielnicach miasta oraz "Bon Appetit" – zabawna opowieść o perypetiach małżeństwa prowadzącego minibar w zakamarkach Woli.

PEŁNY PROGRAM SALKI KINOWEJ

b

Plakat "Okna na Warszawę"
mat. organizatora