Pokaz fontann po nowemu. Pomysł może zgłosić każdy

Warszawa

Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plPokaz fontann

Jak będzie wyglądał tegoroczny multimedialny pokaz fontann na Podzamczu? Na razie nie wiadomo, ale swój pomysł na grę laserów i skaczącej w rytm muzyki wody może zaproponować każdy. Operator parku fontann rozpisał konkurs na koncepcję widowiska.

Co roku multimedialne pokazy ściągają tysiące osób – zarówno warszawiaków, jak i turystów. Do tej pory na ścianie wody można było oglądać między innymi stołeczne legendy, dyrygenta i orkiestrę czy tancerzy w akcji. Co będziemy podziwiać w 2015 roku? Sprawa jest otwarta. Stołeczna Estrada, która zarządza tą atrakcją szuka nowych pomysłów.

"Potencjał intelektualny"

- W poprzednich latach rozmawialiśmy z dwoma czy trzema podmiotami w sprawie wyglądu widowiska. W tym chcemy mieć większą paletę możliwości - tłumaczy decyzję o rozpisaniu konkursu Marek Will, zastępca dyrektora Stołecznej Estrady.Trzeba wymyślić fabułę i mieć pomysł na muzykę, w rytm której będzie skakała woda. Zgłosić może się każdy. - Nie ma ograniczeń - może to być firma czy osoba fizyczna. Liczy się potencjał intelektualny - zaznacza Will.

Konkurs bez nagród

Dla najlepszych specjalnych nagród jednak nie będzie.

"Udział w konkursie jest bezpłatny i dobrowolny. Stołeczna Estrada nie pokrywa na tym etapie konkursu żadnych kosztów. Autorzy najciekawszych projektów zostaną zaproszeni na rozmowy o ewentualnej dalszej współpracy" – brzmi zapis w informacji o konkursie.Koncepcję należy składać z dopiskiem "Multimedialny Park Fontann 2015". na adres: Stołeczna Estrada, ul. Marszałkowska 77/79, 00-683 Warszawa lub na adres mailowy: estrada@estrada.com.pl.

TAK WYGLĄDAŁ POKAZ W 2014 ROKU:

Premierowy pokaz fontann
TVN24

Miliony barw

Multimedialny Park Fontann został otwarty 7 maja 2011 roku. Atrakcja składa się z 367 dysz wodnych (w tym 227 sterowanych cyfrowo), z których tryska jednocześnie 30 tysięcy litrów wody na minutę, a także 295 reflektorów LED RGB (każdy z nich daje możliwości uzyskania 16 milionów barw).Ekran z rozpylonej wody wykorzystywany jest do wyświetlania obrazów i animacji.

TAK WYGLĄDA SERCE FONTANN:

ran/b

O działaniu fontann mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady
TVN24