Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Pojedynek ze Szkotami nie będzie meczem podwyższonego ryzyka

Warszawa

Wtorkowe spotkanie w ramach el. Euro 2016 Polska - Szkocja nie jest sklasyfikowane jako mecz podwyższonego ryzyka. Informację potwierdzili przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Nożnej i Komendy Stołecznej Policji.

Poprzednio, kiedy szkoccy kibice pojawili się w Warszawie, doszło do kilku niegroźnych incydentów. Wtedy to stronami byli sympatycy Celtiku Glasgow i Legii Warszawa. Od 30 lipca klub z Glasgow mocno "naraził się" fanom Wojskowych, którzy nie mogli zrozumieć, dlaczego jego władze zignorowały prośby właścicieli Legii o spotkanie oraz apele o "grę fair-play także poza boiskiem".

Legia pamięta

Przypomnijmy: Legia Warszawa została ukarana walkowerem na rzecz Celtiku po tym, jak okazało się, że w szeregach stołecznej drużyny pojawił się na boisku Bartosz Bereszyński, nieuprawniony wówczas do gry. Decyzja ta oznaczała wykluczenie z dalszych eliminacji do Ligi Mistrzów. Nic zatem dziwnego, że przed przyjazdem Szkotów do Warszawy pojawiły się pytania o wpływ tamtych niesnasek na kibicowskie zachowania. Jak poinformował sport.tvn24.pl rzecznik PZPN, Jakub Kwiatkowski, w stolicy spodziewanych jest 3660 sympatyków reprezentacji Szkocji. - Nie mamy żadnych informacji o tym, że wtorkowy mecz miałby być sklasyfikowany jako podwyższonego ryzyka - poinformował Kwiatkowski.

Adekwatne siły prewencyjne

Informację tę potwierdził asp. Piotr Świstak z Biura Prasowego Komendy Stołecznej Policji. - Nie mamy takich informacji, ale cały czas będziemy czuwać nad rozwojem sytuacji, żeby natychmiast interweniować, w razie takiej potrzeby. Świstak zapewnił, że na ulicach Warszawy pojawią się policjanci ruchu drogowego, prewencyjni, kryminalni, a wśród nich będą specjalizujący się w zagadnieniach pseudokibicowskich. Świstak nie chciał ujawnić, jakie siły zostaną skierowane na stołeczne ulice. - Nigdy nie podajemy liczby funkcjonariuszy, ale mogę powiedzieć, że te siły będą adekwatne. Ponadto będzie uruchomiony specjalny zespół, jak przy każdym meczu, gdzie na bieżąco będą spływały informacje na temat aktualnej sytuacji w Warszawie - podkreślił.

Mecz Polska - Szkocja zostanie rozegrany we wtorek, 14 października. Początek o godz. 20:45.

W sobotę Polska pokonała Niemcy 2:0. To sprawiło wielką radość kibicom:

Kibice oszaleli po meczu
| tvn24

CZYTAJ NA SPORT.TVN24.PL