Poinformowała policję o śmiertelnym wypadku i zniknęła. Nowe nagranie

Warszawa

Poszukiwania kobietyksp
wideo 2/2

Policja ujawnia nowe nagranie kobiety, która poinformowała telefonicznie o śmiertelnym wypadku i zniknęła. Śledczy jednak nie chcą podawać żadnych dodatkowych informacji.

Nowe nagranie pochodzi ze stacji metra Wierzbno - widoczna jest kobieta, która ukrywa twarz przed kamerami i podchodzi do telefonu. Jak informuje policja, pojawiła się na tym przystanku podziemnej kolejki około godz. 19.40 14 października.

Dlaczego dzwoniła dwa razy?

To drugie nagranie z tajemniczą kobietą, której poszukują funkcjonariusze. Poprzednie pochodzi z tego samego dnia, ze stacji Racławicka. Wówczas o godzinie 20 dyżurny policji odebrał telefon z informacją o tym, że miał miejsce wypadek. Mimo ujawnienia drugiego filmu z monitoringu, prokuratura odmawia podania jakichkolwiek nowych informacji. Nie wyjaśnia między innymi, dlaczego kobieta dzwoniła dwukrotnie.Do tragicznego wypadku, o którym zostały wówczas poinformowane służby, doszło w sobotę 14 października, około godz. 18.30 przy przejściu dla pieszych na drodze krajowej numer 8 w Żabiej Woli pod Warszawą. Ale ciało potrąconego mężczyzny policja odnalazła dopiero trzy i pół godziny później. Wcześniej żadne służby nie zajmowały się tym zdarzeniem, bo o nim nie wiedziały.- Ta kobieta mogła być bezpośrednim świadkiem zdarzenia albo może mieć o nim wiedzę – mówił 22 października prokurator Marek Marciniak, szef Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie, która prowadzi śledztwo w tej sprawie.Policja apeluje o kontakt do osób, które rozpoznają kobietę lub mają informacje na temat wypadku, czy też poruszały się "ósemką" w miejscu i czasie zdarzenia pojazdem wyposażonym w rejestrator video. Zgłoszenia przyjmuje Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim, ulica Bartniaka 19, tel. 22 755 60 10 (11,12,13) lub 997, e-mail: dyżurny.grodzisk-maz@ksp.policja.gov.pl. Policja gwarantuje zachowanie anonimowości.ran/mś