Pogrzeb Artura Górskiego w sobotę na Powązkach

Najnowsze

TVN24W sobotę pogrzeb Artura Górskiego

Pogrzeb Artura Górskiego, posła Prawa i Sprawiedliwości odbędzie się w sobotę o godz. 12 w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie. Rodzina prosi, by - zamiast kwiatów - złożyć darowiznę na rzecz Instytutu Hematologii i Transfuzjologii.

W trakcie uroczystości pogrzebowej, która odbędzie się na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach, wystawione będą puszki, gdzie będzie można złożyć darowiznę na rzecz IHT.

Do piątku w godz. 16.00-19.00 w biurze poselskim w Warszawie przy ul. Puławskiej 130 będzie wystawiona księga kondolencyjna.

Zmarł 1 kwietnia

O śmierci posła poinformował w piątek rano prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Artur Górski był oddany Bogu i ojczyźnie, człowiek wielkiej dzielności i wyjątkowej ideowości. Jego przedwczesna śmierć to niepowetowana strata - powiedział na początku posiedzenia Sejmu. Posłowie uczcili jego pamięć minutą ciszy.

Górski był posłem z okręgu warszawskiego. Po raz pierwszy został wybrany w 2005 roku. Mandat uzyskał też w kolejnych wyborach w 2007, 2011 i 2015 roku. W ostatnim październikowym głosowaniu startował z 4 miejsca na liście PiS i zdobył ponad 6 tys. głosów.

Ciężka walka z chorobą

Poseł walczył z ciężką białaczką. O chorobie dowiedział się trzy lata temu. Napisał o tym na Twitterze i poprosił o pomoc w zbiórce krwi.

- Walczył z chorobą w sposób, który każdemu może zaimponować i jednocześnie do końca chciał być czynny. Można powiedzieć, że odszedł ktoś zupełnie niezwykły – wspominał w piątek prezes PiS Jarosław Kaczyński.

ło/r

Źródło zdjęcia głównego: TVN24