Pogoda utrudnia pracę lotniska. Odwołane rejsy ze stolicy

Warszawa

Lotnisko ChopinaŚnieżyca utrudnia pracę wielu lotnisk w Europie

Obfite opady śniegu utrudniają pracę na wielu lotniskach w Europie. W środę odwołano kilka rejsów krajowych i zagranicznych z Warszawy.

- Odwołano niektóre odloty do Frankfurtu, Paryża, Rzeszowa i Katowic. Nie przyleciał również samolot z Paryża – wymienił w rozmowie z tvnwarszawa.pl Przemysław Przybylski, rzecznik prasowy lotniska Chopina.

Jak dodał, wiele rejsów - na przykład do Wiednia - ma opóźnienia. Ponadto odwołane są również odloty do Wrocławia.

Rzecznik warszawskiego portu podkreśla, że sytuacja może zmieniać się na bieżąco. Dokładne informacje o opóźnieniach i odwołanych rejsach można znaleźć na wirtualnej tablicy odlotów i przylotów.

Śnieżyce paraliżują Europę

Śnieżyce w północno-zachodniej Europie od wtorku paraliżują transport lotniczy, kolejowy i drogowy. We Francji, Belgii, W. Brytanii, Niemczech i Holandii zanotowano obfite opady śniegu na 10 dni przed kalendarzową wiosną.

Za to wszystko odpowiedzialny jest Xaver, potężny niż znad Włoch kształtuje pogodę na Starym Kontynencie. We wtorek dał popalić na zachodzie Europy, w środę poważnie utrudni życie mieszkańcom Europy centralnej i wschodniej. Spodziewajmy się intensywnych opadów i utrudnień na drogach.

Czytaj więcej na tvnmeteo.pl

bf/roody