Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Pogoda na 16 dni: wiosna na horyzoncie

Warszawa

tvnmeteo.pl W poniedziałek 18 marca zacznie się ocieplać

Dla spragnionych wiosny mamy dobre wiadomości. Po mniej więcej tygodniowym chłodzie nastąpi okres ocieplenia, który zwieńczy temperatura dochodząca nawet do 15 st. Celsjusza.

Przynajmniej niektórych z nas czekają w nadchodzącym tygodniu prawdziwie mroźne dni. Od poniedziałku 11 marca do niedzieli 17 marca najniższe temperatury maksymalne okażą się ujemne. Miejscami słupki rtęci będą wskazywać cztery-pięć stopni poniżej zera. Jeśli chodzi o najwyższe wartości, to będą się one wahać od 0 do 6 st. C.

Jak zaznacza synoptyk TVN Meteo Wojciech Raczyński, za taki stan rzeczy odpowiedzialny będzie fakt, że przez najbliższy tydzień, za sprawą niżów znad Europy południowej i południowo-wschodniej, napływać będzie do nas zimne, arktyczne powietrze. W nadchodzących dniach nie tylko temperatura będzie zimowa. Spodziewamy się także opadów o takim charakterze, a więc śniegu, deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu.

Stopniowe ocieplenie

Od poniedziałku 18 marca zacznie się stopniowo ocieplać, a to dlatego, że niże atlantyckie sprowadzą do nas ciepłe powietrze polarno-morskie z południa. Tego dnia termometry wskażą od -2 do 6 st. C. Kolejny dzień, wtorek 19 marca, już nigdzie nie powinien być mroźny. Spodziewamy się, że temperatura wyniesie od 0 do 7 st. C. Środa i czwartek (pierwszy dzień wiosny!) będą jeszcze cieplejsze, bo z temperaturą wahającą się od 2 do 8 st. C.

Nawet 15 st. C

W piątek 22 marca i w sobotę 23 marca minimalnie się ochłodzi, ale o mrozie na pewno nie będzie mowy. Temperatura maksymalna będzie wynosić 1-7 st. C. W niedzielę znów się trochę ociepli, jednak prawdziwie wiosennie zapowiada się poniedziałek 25 marca i wtorek 26 marca. Wtedy to słupki rtęci znacząco podskoczą - nawet do 13-15 st. C.

Czytaj też na tvnmeteo.pl

map/mj//tvnmeteo.pl