Przygotuj się na:

ZMIANY W SĄSIEDZTWIE CMENTARZY

Ze względu na Dzień Wszystkich Świętych w najbliższy weekend zmieni się organizacja ruchu w pobliżu stołecznych cmentarzy. Na wielu ulicach priorytet będzie miała komunikacja miejska, a na części z nich powstaną parkingi.

Pogoda na 16 dni: mało mrozu, dużo śniegu

Najnowsze

tvnwarszawa.plZima na ulicach

Najbliższych 16 dni upłynie nam pod znakiem i dodatniej temperatury, i kilkustopniowego mrozu. Ponadto nadchodzący tydzień zapowiada się śnieżnie i okresami wietrznie - zapowiada TVN Meteo.

Jak pisze w swoim komentarzu do pogody na 16 dni synoptyk TVN Meteo Artur Chrzanowski, w najbliższych dniach czeka nas "lekka zima w wymiarze termicznym", choć nie zabraknie i chłodniejszych chwil.

W poniedziałek 11 lutego temperatura maksymalna zawaha się od -3 do 0 st. C. Będzie to pochmurny dzień, podczas którego nie powinno jednak zabraknąć przejaśnień.

W całym kraju ma śnieżyć. Na północnym wschodzie opady mogą dojść do 10 cm.

Powieje silny wiatr

We wtorek się odrobinę ociepli - spodziewamy się wartości od -3 do 2 st. C. Aura ma przypominać tę poniedziałkową - na niebie zawisną chmury, zza których od czasu do czasu wyjrzy słońce. Na Pomorzu i w województwach zachodnich przelotnie popada śnieg. Uwaga: niewykluczone, że powieje z prędkością 60 km/h.

Środa 13 lutego może okazać się najcieplejszym dniem nadchodzących 16 dni. Wtedy termometry wskażą od 0 do 4 st. C. W wielu miejscach będzie całkiem pogodnie, choć na niebie zawisną chmury. Tylko na Dolnym Śląsku nieprzyjemnie popada. Spodziewamy się opadów deszczu ze śniegiem, które mogą zamarzać i powodować gołoledź. Środa zapowiada się także wietrze. Porywy wiatru mogą dochodzić do 70 km/h.

Walentynki ciepłe

W Walentynki będzie podobnie ciepło, bo z temperatura maksymalną wynoszącą od 0 do 3 st. C. Pośnieży jedynie w centrum i na południu kraju.

Piątek przyniesie ze sobą nie tylko wartości rzędu od 0 do 2 st. C, lecz także chmury, z których w całym kraju spadnie przelotny śnieg. Chwilami może się jednak przejaśniać.

Chwyci lekki mróz

W sobotę 16 lutego znów chwyci lekki mróz. Słupki rtęci będą pokazywać od -3 do 2 st. C. W niedzielę temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od -4 do 2 st. C.

Kolejny tydzień zacznie się mrozem, na termometrach zobaczymy nawet -6 st. C w najcieplejszym momencie dnia, choć nie zabraknie miejsc, w których mróz będzie zaledwie jednostopniowy. W środę 20 lutego będzie już cieplej, na termometrach zobaczymy już od -4 do 1 st. C, a czwartek zapowiada się jeszcze trochę cieplej.

W piątek 22 lutego to dzień, w którym na termometrach ponownie rządzić będą ujemne wartości. Słupki rtęci wskażą wtedy od -4 do -1 st. C. Kolejny weekend zapowiadają się zimniej, z temperaturą maksymalną wynoszącą od -2 do -7 st. C.

Trochę się ociepli

W poniedziałek 25 lutego odnotujemy ponowny wzrost temperatury. Tego dnia termometry wskażą od -4 do 0 st. C. Wtorek natomiast upłynie nam pod znakiem od -3 do 1 st. C.

WIĘCEJ O POGODZIE NA TVNMETEO.PL

tvnmeteo.pl/b/par

Źródło zdjęcia głównego: tvnwarszawa.pl