Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Pogoda dla Warszawy. W czwartek pochmurno, w weekend śnieg

Warszawa

fot.: Maciej Wężyk, film: TVN MeteoNa najbliższe dni Warszawa pożegna się z promieniami słońca

Od jutra marzec w ciepłą i słoneczną aurę wplecie zimno i deszcz. W weekend spodziewać się można nawet śniegu - prognozują synoptycy TVN Meteo.

Nie mamy dobrej informacji dla warszawiaków, którzy rozsmakowali się już w promieniach wiosennego słońca i cieńszych kurtkach. W najbliższych dniach do łask wrócą szaliki, czapki i rękawiczki.

Sytuacja baryczna

- Polska dostaje się pod wpływ niżu Wolfgang. Nad krajem zalega ciepłe powietrze napływające ze wschodu, jednak od północy zacznie powoli ustępować miejsca zimniejszemu powietrzu pochodzenia arktycznego - wyjaśnia Arleta Unton-Pyziołek, synoptyk TVN Meteo.

Prognoza pogody dla Warszawy

Noc zacznie się jeszcze pogodnie. Termometry wskażą jeden stopień powyżej zera, a barometry 996 hPa. Nad ranem zacznie przybywać chmur. Front dotrze do stolicy w czwartek nad ranem.

Dzień zapowiada się nieprzyjemnie. Temperatura wzrośnie co prawda do 7 st. Celsjusza, jednak niebo będzie coraz szczelniej zasnute chmurami. Po południu zacznie padać słaby deszcz, który uprzykrzać może życie mieszkańcom Warszawy do końca dnia.

W piątek padać ma deszcz ze śniegiem, a słupek rtęci wskaże 3 kreski na plusie. Zacznie też wiać dość silny wiatr, który w porywach osiągać może 60 km/h.

Sobota przyniesie 0 stopni Celsjusza i śnieg, którego spadnie nawet 8 centymetrów. - Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, powodujący zawieje śnieżne – ostrzega Unton-Pyziołek.

W niedzielę, patrząc za okno, uśmiechać się już będą tylko miłośnicy zimy. Wciąż będzie padał śnieg, jednak wiatr przyspieszy do 70 km/h, a temperatura spadnie do -3 st.

WIĘCEJ O POGODZIE NA TVNMETEO.PL

wp/mz