Pogoda dla Warszawy na 5 dni: wróci śnieg. Będzie wietrznie

Warszawa

TVN MeteoPrognoza pogody

Śnieg i deszcz ze śniegiem będą towarzyszyć warszawiakom w najbliższych dniach. Od niedzieli wiatr może dawać się we znaki. Najsilniej ma wiać we wtorek.

Polska znajduje się pod wpływem aktywnego niżu "Mark" przemieszczającego się znad Sudetów w stronę Podlasia. Kraj objęty zostanie systemem frontów atmosferycznych. Ciepłe powietrze polarno-morskie będzie od zachodu wypierane przez chłodniejsze powietrze znad Skandynawii.

W nocy z piątku na sobotę może spaść deszcz ze śniegiem. Temperatura minimalna to 1 stopień na plusie. Ciśnienie w Warszawie około północy wyniesie 983 hPa i będzie spadać.

Pogoda dla Warszawy na kolejne dni

Sobota

Pochmurno z opadami deszczu ze śniegiem. Temp. maks. 3 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie w Warszawie około południa 980 hPa, najpierw będzie spadać, po południu wzrośnie.

Niedziela

Zachmurzenie umiarkowane. Temp. maks. 0 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, zachodni.

Poniedziałek

Pochmurno z opadami śniegu z deszczem. Temp. maks. 3 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/godz., południowo-zachodni.

Wtorek

Zachmurzenie umiarkowane i duże z opadami deszczu ze śniegiem. Temp. maks. 4 st. C. Wiatr dość silny, w porywach do 70 km/godz., południowo-zachodni i zachodni.

Środa

Pochmurno z przejaśnieniami i opadami śniegu. Temp. maks. 2 st. C. Wiatr umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni.

Więcej o pogodzie na tvnmeteo.pl.

TVN Meteo//mz