Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Podziel pieniądze domu kultury

Warszawa

urząd dzielnicyW sobotę finałowe spotkanie

Dobiega koniec tworzenia przez mieszkańców Warszawy partycypacyjnego budżetu Domu Kultury Śródmieście. W sobotę każdy będzie mógł współdecydować o sposobie wydania pieniędzy i programie zajęć w placówce na 2013 rok.

"Do tej pory ponad 90 osób wzięło udział w spotkaniach. Mieszkańcy poznawali reguły planowania budżetu instytucji oraz wycenę poszczególnych zajęć i imprez kulturalnych" – mówi Urszula Majewska, rzeczniczka dzielnicy.

640 tys. do podziału

Powstały warianty podziału 640 tys. zł na przyszłoroczną działalność domu kultury. W sobotę odbędzie się finał, podczas którego mieszkańcy wybiorą sposób dzielenia pieniędzy. "Jeden z wariantów zakłada ograniczenie środków na imprezy plenerowe, a zachowanie oferty zajęciowej i repertuarowej w niezmienionej częstotliwości. Inny wariant to pozostawienie plenerowego festiwalu Art Park, a szukanie oszczędności gdzie indziej" - informuje Majewska.

Spotkanie finałowe, na które przyjść może każdy mieszkaniec, nie tylko Śródmieścia, odbędzie się przy ul. Smolnej 9 w godz. 11-17. Po dyskusji przyjdzie czas na głosowanie nad wybranymi wariantami.CZYTAJ WIĘCEJ O AKCJI

ran//ec