Podzamcze jak filharmonia. Zobacz próbę pokazu

Warszawa

Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plPróbny pokaz

Wprawdzie start multimedialnych fontann zaplanowano na 3 maja, ale reporterowi tvnwarszawa.pl udało się uchwycić próbkę tegorocznego pokazu. Pokazujemy go jako pierwsi.

Sala koncertowa, orkiestra i dyrygent kierujący skaczącą wodą - to główne motywy nowego programu tegorocznych pokazów na Podzamczu. Tak to wyglądało w zapowiedziach urzędników. Nam udało się podpatrzeć część pokazu na żywo podczas jednej z prób. Odbyła się w nocy z środy na czwartek, około godz. 2.

Laserowa woda

Na Podzamczu fontanny stworzyły ścianę wody, na której odbyło się laserowe show. Można było zobaczyć między innymi członków orkiestry i dyrygenta, którzy "schodzą" w dół, by nagle "wpaść" do wody.

Nie brakowało też widoków wnętrza filharmonii. Ukazała się również wpadająca do laserowej wody moneta. Pojawiały się też animowane historie.

Pokazy do września

Pokazy na Podzamczu rozpoczną się 3 maja. Oprócz skaczącej wody i laserowego show, usłyszymy muzykę poważną, filmową i elektroniczną. Widowisko potrwa ok. 30 minut.

Pokazy fontann będą prezentowane w każdy piątek i sobotę w sezonie od maja do końca września (maj i wrzesień o godzinie 21, czerwiec, lipiec, sierpień o godzinie 21.30). Pokazy są darmowe.

Kalendarz pokazów
Stołeczna Estrada

700 tysięcy osób w 2012 r.

Multimedialny Park Fontann został otwarty 7 maja 2011 roku. W 2012 roku pokazy obejrzało łącznie ok. 700 tysięcy osób. Cała atrakcja składa się z 367 dysz wodnych (w tym 227 sterowanych cyfrowo), z których tryska jednocześnie 30 tysięcy litrów wody na minutę. A także 295 reflektorów LED RGB, a każdy z nich daje możliwości uzyskania 16 milionów barw. Ekran z rozpylonej wody, który wykorzystywany jest do wyświetlania obrazów i animacji.

TAK WYGLĄDAŁY POKAZY W UBIEGŁYM ROKU POŚWIĘCONE EURO 2012:

ran/b

Tłumy na pokazie fontann
tvnwarszawa.pl
Fontanny okazały się hitem
TVN24