Podwarszawska jedynka Nowoczesnej. Pokazali także nowe logo

TVN Warszawa

TVN24Ryszard Petru podczas konferencji

Ekonomistka i prawniczka Kamila Gasiuk-Pihowicz będzie otwierać listę Nowoczesnej w jesiennych wyborach parlamentarnych w okręgu podwarszawskim. Została także nowym rzecznikiem prasowym stowarzyszenia. Nowoczesna zaprezentowała również nowy logotyp.

Nową jedynkę Nowoczesnej oraz zarazem rzeczniczkę przedstawił na piątkowej konferencji prasowej w Warszawie lider tego stowarzyszenia Ryszard Petru. Zapowiedział, że Gasiuk-Pihowicz będzie działać w innym niż pozostali rzecznicy stylu. - Nie będzie żadnych przekazów dnia, które znamy z innych partii - zaznaczył.

Podkreślił, że Gasiuk-Pihowicz w Nowoczesnej do tej pory zajmowała się budowaniem struktur na Mazowszu, koordynowała także przygotowanie list wyborczych na tym terenie.

Gasiuk-Pihowicz - prawniczka i ekonomistka, ekspertka ds. ochrony zdrowia, pracowała wcześniej jako adwokat w międzynarodowej korporacji oraz w polskiej kancelarii. Aktualnie pracuje w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich, zajmuje się problemami konstytucyjnymi. Od lat jest zaangażowana w działalność organizacji pozarządowych.

Nowy logotyp Nowoczesnej

Nowa rzeczniczka Nowoczesnej - jak podkreśliła - w działalności publicznej chce zajmować się m.in. kwestią jakości stanowionego prawa, eliminowaniem "bubli prawnych", podnoszeniem standardów pracy urzędników i polityków odpowiedzialnych za tworzenie legislacji, a także promocją kultury konsultacji społecznych i oceny skutków regulacji. Zaznaczyła, że zamierza doprowadzić do tego, by prawo było transparentne, mądrze wdrażane i proobywatelskie.

Podczas konferencji został także zaprezentowany nowy logotyp Nowoczesnej. Jest to napis "Nowoczesna", poprzedzony kropką.

- Ta kropka, którą państwo widzicie w naszym logo, pochodzi od karteczek, na których ludzie zgłaszali nam swoje pomysły i z którymi rozmawiamy. Druga rzecz, którą chcemy w ten sposób pokazać, to to, że te 26 lat minęło. Trochę co prawda się udało i Polska nie jest w ruinie, ale są ruiny w Polsce - mówił Petru, prezentując nowe logo.

- W moim przekonaniu żadna z partii, która jest dziś w parlamencie, nie ma nowych pomysłów na Polskę. Trzeba postawić kropkę dla tych starych partii i otworzyć perspektywę dla młodego pokolenia - nie wiekiem, ale pomysłami - dodał.

Nowoczesna w trakcie rejestracji

Petru zapowiedział, że Nowoczesna jest w trakcie rejestracji i już niedługo będzie partią polityczną.

Stowarzyszenie, którego liderem jest Petru, powstało w kwietniu pod nazwą NowoczesnaPL; w związku z trudnościami z zarejestrowaniem go w Warszawie, przyjęło w lipcu nazwę Nowoczesna, pod którą zostało zarejestrowane w Rzeszowie. Najważniejsze postulaty stowarzyszenia to: innowacyjna gospodarka, zmiana systemu ubezpieczeń społecznych i stwarzanie szans dla młodych ludzi na rynku pracy.

Ryszard Petru będzie "jedynką" Nowoczesnej w Warszawie: PAP/ło/b

Ryszard Petru będzie "jedynką" Nowoczesnej.pl w Warszawie
TVN24