Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Podwarszawska jedynka Nowoczesnej. Pokazali także nowe logo

Warszawa

TVN24Ryszard Petru podczas konferencji

Ekonomistka i prawniczka Kamila Gasiuk-Pihowicz będzie otwierać listę Nowoczesnej w jesiennych wyborach parlamentarnych w okręgu podwarszawskim. Została także nowym rzecznikiem prasowym stowarzyszenia. Nowoczesna zaprezentowała również nowy logotyp.

Nową jedynkę Nowoczesnej oraz zarazem rzeczniczkę przedstawił na piątkowej konferencji prasowej w Warszawie lider tego stowarzyszenia Ryszard Petru. Zapowiedział, że Gasiuk-Pihowicz będzie działać w innym niż pozostali rzecznicy stylu. - Nie będzie żadnych przekazów dnia, które znamy z innych partii - zaznaczył.

Podkreślił, że Gasiuk-Pihowicz w Nowoczesnej do tej pory zajmowała się budowaniem struktur na Mazowszu, koordynowała także przygotowanie list wyborczych na tym terenie.

Gasiuk-Pihowicz - prawniczka i ekonomistka, ekspertka ds. ochrony zdrowia, pracowała wcześniej jako adwokat w międzynarodowej korporacji oraz w polskiej kancelarii. Aktualnie pracuje w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich, zajmuje się problemami konstytucyjnymi. Od lat jest zaangażowana w działalność organizacji pozarządowych.

Nowy logotyp Nowoczesnej

Nowa rzeczniczka Nowoczesnej - jak podkreśliła - w działalności publicznej chce zajmować się m.in. kwestią jakości stanowionego prawa, eliminowaniem "bubli prawnych", podnoszeniem standardów pracy urzędników i polityków odpowiedzialnych za tworzenie legislacji, a także promocją kultury konsultacji społecznych i oceny skutków regulacji. Zaznaczyła, że zamierza doprowadzić do tego, by prawo było transparentne, mądrze wdrażane i proobywatelskie.

Podczas konferencji został także zaprezentowany nowy logotyp Nowoczesnej. Jest to napis "Nowoczesna", poprzedzony kropką.

- Ta kropka, którą państwo widzicie w naszym logo, pochodzi od karteczek, na których ludzie zgłaszali nam swoje pomysły i z którymi rozmawiamy. Druga rzecz, którą chcemy w ten sposób pokazać, to to, że te 26 lat minęło. Trochę co prawda się udało i Polska nie jest w ruinie, ale są ruiny w Polsce - mówił Petru, prezentując nowe logo.

- W moim przekonaniu żadna z partii, która jest dziś w parlamencie, nie ma nowych pomysłów na Polskę. Trzeba postawić kropkę dla tych starych partii i otworzyć perspektywę dla młodego pokolenia - nie wiekiem, ale pomysłami - dodał.

Nowoczesna w trakcie rejestracji

Petru zapowiedział, że Nowoczesna jest w trakcie rejestracji i już niedługo będzie partią polityczną.

Stowarzyszenie, którego liderem jest Petru, powstało w kwietniu pod nazwą NowoczesnaPL; w związku z trudnościami z zarejestrowaniem go w Warszawie, przyjęło w lipcu nazwę Nowoczesna, pod którą zostało zarejestrowane w Rzeszowie. Najważniejsze postulaty stowarzyszenia to: innowacyjna gospodarka, zmiana systemu ubezpieczeń społecznych i stwarzanie szans dla młodych ludzi na rynku pracy.

Ryszard Petru będzie "jedynką" Nowoczesnej w Warszawie: PAP/ło/b

Ryszard Petru będzie "jedynką" Nowoczesnej.pl w Warszawie
TVN24