Podwale. "Strażnik miejski zwrócił uwagę rowerzystce, ona go ugryzła"

Warszawa

Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.plDo zdarzenia doszło na ulicy Podwale

Awantura na Podwalu. Według straży miejskiej, rowerzystka ugryzła funkcjonariusza. Sprawą zajmuje się policja.

Do zdarzenia doszło około godziny 14 w niedzielę na ulicy Podwale, na wysokości numeru 19. – Otrzymaliśmy informację o awanturze pomiędzy rowerzystką a strażnikiem miejskim – potwierdził Tomasz Oleszczuk z wydziału prasowego Komendy Stołecznej Policji.

"Zwrócił uwagę kobiecie"

Jak podawał w niedzielę Jerzy Jabraszko ze straży miejskiej, funkcjonariusz miał zwrócić uwagę kobiecie, że ta jedzie pod prąd. Jednak - jak wskazują znaki drogowe - w tym miejscu rowery mogą w ten sposób korzystać z jezdni.

Tak wygląda organizacja ruchu na Podwalu
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Zapytaliśmy o to straż miejską. Jabraszko sprecyzował w poniedziałek, że powodem interwencji funkcjonariusza było to, że kobieta jechała jednośladem po chodniku pomiędzy przechodniami.

"Został ugryziony"

W niedzielę na miejscu wywiązała się się kłótnia, w efekcie której strażnik miał zostać poszkodowany. – Został ugryziony, uskarża się na ból ręki, zostanie przebadany w szpitalu – mówił Jabraszko, ale nie zdradził szczegółów.

Te ma ustalić policja. - Zarówno strażnik, jak i rowerzystka dostali wezwanie na komendę. Będziemy prowadzić postępowanie w kierunku naruszenia nietykalności funkcjonariusza - zapowiedział Tomasz Oleszczuk.

kz/r