Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Podróż zdezelowanym autobusem. "To przekracza wszelkie absurdy"

Warszawa

Koza128"Innowacyjna" modyfikacja oznaczenia trasy

Kilkucentymetrowa dziura między skrzydłami drzwi, zaklejony taśmą przycisk "stop", nieczytelna i brudna tablica boczna z trasą linii – tak wyglądał autobus linii 741, którym podróżował we wtorek nasz internauta. Zdjęcia opublikował na tvnwarszawa.pl.

- Podróżowałem do domu autobusem linii 741 w kierunku Chotomowa. Nie wytrzymałem i musiałem zrobić zdjęcie. To co dzieje się w środku (na zewnątrz zresztą podobnie) przekracza wszelkie absurdy - oburza się Koza128. - Oprócz standardowo zaklejonych guzików od otwierania drzwi (papierkami po czekoladzie i taśmą), braku uszczelki w drzwiach, której nie było też tydzień wcześniej, dzięki czemu wewnątrz autobusu jest bielutki śnieg (okolice drzwi i czasem tylna ściana) najbardziej rozbawiła mnie tablica wisząca w autobusie z trasą przejazdu. Od zawsze była brudna, ale od poniedziałku trasa została zmieniona, aby dowozić pasażerów do linii tramwajowej numer 2 została sprytnie przystosowana do nowej trasy – wylicza kolejne usterki.

"Ukarzemy przewoźnika"

Przystosowanie tablicy liniowej (brudnej i zużytej) do zmiany trasy polegało na zaklejeniu części informacji taśmą oraz przytwierdzeniu kartki z odręcznymi dopiskami. O katastrofalny stan autobusu zapytaliśmy Zarząd Transportu Miejskiego.

- Linię 741 obsługuje firma Mobilis. Zgodnie z zawartą z nią umową, przewoźnik odpowiada za stan techniczny swoich autobusów i ponosi wszelkie konsekwencje zaniedbań w tej sprawie. Zdjęcia przekazaliśmy do naszego Działu Nadzoru Przewozów, który przeprowadzi kontrolę i ukarze przewoźnika – zapewnia Konrad Klimczak z ZTM.

b/ec