Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Podróż zdezelowanym autobusem. "To przekracza wszelkie absurdy"

Najnowsze

Koza128"Innowacyjna" modyfikacja oznaczenia trasy

Kilkucentymetrowa dziura między skrzydłami drzwi, zaklejony taśmą przycisk "stop", nieczytelna i brudna tablica boczna z trasą linii – tak wyglądał autobus linii 741, którym podróżował we wtorek nasz internauta. Zdjęcia opublikował na tvnwarszawa.pl.

- Podróżowałem do domu autobusem linii 741 w kierunku Chotomowa. Nie wytrzymałem i musiałem zrobić zdjęcie. To co dzieje się w środku (na zewnątrz zresztą podobnie) przekracza wszelkie absurdy - oburza się Koza128. - Oprócz standardowo zaklejonych guzików od otwierania drzwi (papierkami po czekoladzie i taśmą), braku uszczelki w drzwiach, której nie było też tydzień wcześniej, dzięki czemu wewnątrz autobusu jest bielutki śnieg (okolice drzwi i czasem tylna ściana) najbardziej rozbawiła mnie tablica wisząca w autobusie z trasą przejazdu. Od zawsze była brudna, ale od poniedziałku trasa została zmieniona, aby dowozić pasażerów do linii tramwajowej numer 2 została sprytnie przystosowana do nowej trasy – wylicza kolejne usterki.

"Ukarzemy przewoźnika"

Przystosowanie tablicy liniowej (brudnej i zużytej) do zmiany trasy polegało na zaklejeniu części informacji taśmą oraz przytwierdzeniu kartki z odręcznymi dopiskami. O katastrofalny stan autobusu zapytaliśmy Zarząd Transportu Miejskiego.

- Linię 741 obsługuje firma Mobilis. Zgodnie z zawartą z nią umową, przewoźnik odpowiada za stan techniczny swoich autobusów i ponosi wszelkie konsekwencje zaniedbań w tej sprawie. Zdjęcia przekazaliśmy do naszego Działu Nadzoru Przewozów, który przeprowadzi kontrolę i ukarze przewoźnika – zapewnia Konrad Klimczak z ZTM.

b/ec

Źródło zdjęcia głównego: Koza128