Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Podpalacz włosów zatrzymany. "Nie wiedział, czemu to zrobił"

Warszawa

kspPodpalacz włosów zatrzymany

Policja zatrzymała mężczyznę, który podpalił włosy pasażerce autobusu. Mężczyzna co prawda przyznał się do winy, ale nie potrafił odpowiedzieć, dlaczego to zrobił.

Incydent miał miejsce 16 grudnia 2016 roku, około godziny 18.20 w autobusie linii 170, który w tym czasie był w okolicach skrzyżowania Targowej i Ząbkowskiej. Pojazdem podróżowała młoda kobieta, której ktoś zapalniczką podpalili włosy.

Kilka dni policja poinformowała, że dochodzenie zostało zakończone z powodu niewykrycia sprawcy, i to pomimo publikacji wizerunku. Dziś policja podała, że sprawca został jednak zatrzymany.

- Równolegle swoje działania prowadził wydział kryminalny. Sprawca został rozpoznany, dzięki udostępnieniu wizerunku – powiedział tvnwarszawa.pl sierżant sztabowy Dominika Dąbrowska.

Trzy lata za włosy

To 36-letni Michał H. – Mężczyzna nie potrafił powiedzieć, dlaczego to zrobił, jednak przyznał się do zarzucanego czynu – dodaje Dąbrowska.

36-latek usłyszał zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu innej osoby.

Grożą mu trzy lata więzienia.

Czytaj też: " Sparaliżował ruch i uciekł. Policja nadal nie wie, kto to"

Policja szuka świadków TVN24
wideo 2/7

kz/r