Podolski zagrał na Pradze Północ. "Jestem z Polski. Chciałbym pomóc"

Warszawa

TVN24"Jestem z Polski"

- Nie chodzi o to, by dać 100 zł do torby, ale o to, żeby z dziećmi pracować. Zwłaszcza z dziećmi, które nie mają rodziców - mówił zawodnik Arsenalu Londyn Łukasz Podolski na Pradze Północ, gdzie otworzył świetlicę, którą sponsorowała jego fundacja. "Poldi" stwierdził, że to nie koniec i że chce otworzyć podobne miejsce na Śląsku.- Pochodzę z Polski, rodzina jest z Polski. Chciałbym pomóc - podkreślił.

"Stworzyć ją tam, gdzie jest bieda"

Łukasz Podolski z wizytą na Pradze Północ
TVN24

Obiecał, że będzie wracać

"Jest to dar serca"
TVN24

Jak obiecał, tak zrobił

Łukasz Podolski to niemiecki piłkarz pochodzenia polskiego. "Poldi" urodził się w Gliwicach w 1985 roku, obecnie gra w Arsenalu Londyn i reprezentacji Niemiec. W Niemczech mieszka od 1987 roku, mimo to zachował silne więzi z Polską.

W wywiadach podkreśla, że odwiedza rodzinę na Górnym Śląsku. Jak sam twierdzi, nikt nie złożył mu propozycji grania w biało-czerwonych barwach, gdy mógł jeszcze wybrać grę w polskiej reprezentacji, więc zdecydował się na grę dla Niemiec, gdzie się wychował. Drugi sezon gra w Arsenalu Londyn (czwarty zespół angielskiej Premier League), z którym zdobył właśnie Puchar Anglii. Wcześniej był zawodnikiem FC Köln, Bayernu Monachium.

Otwarcie świetlicy na Pradze Północ Łukasz Podolski zapowiadał na antenie TVN 24 w maju 2011 roku. Słowa dotrzymał. Posłuchaj archiwalnej rozmowy z piłkarzem:

Related content

lata