Podnoszą grunt na Powiślu. Tędy pojadą kierowcy

Warszawa

Lech Marcinczak | tvnwarszawa.pl Prace przy nowym objeździe

Fragment nowego objazdu Wisłostrady będzie przebiegał przez teren budowy stacji metra na Powiślu. Żeby jednak kierowcy mogli pojechać tymczasową jezdnią, przed jej budową trzeba podnieść grunt o około metr.

Jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego kierowcy jadący w kierunku Żoliborza mają objeżdżać zamknięty tunel Wisłostrady wiślanym bulwarem. A dokładnie starą jezdnią, która biegnie tuż przy rzece.

Asfaltowanie i zabezpieczanie

Jezdnia ma mieć dwa pasy i przebiegać od mostu Poniatowskiego do ul. Karowej m.in. przez teren budowanej stacji Powiśle.

- W tym miejscu trzeba podnieść grunt o metr, stworzyć podbudowę drogi, asfaltować i postawić odpowiednie oznakowanie i zabezpieczenia - wylicza Mateusz Witczyński, rzecznik konsorcjum AGP, które buduje II linię podziemnej kolejki. - Prace trwają cały czas, od momentu ogłoszenia decyzji. W tym tygodniu się skończą - zapewnia.

Zgodnie z zapowiedziami urzędników, nowy objazd ma funkcjonować jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego- wtedy znacznie zwiększy się ruch w mieście. Kierowcy jadący na północ pojadą bulwarem, a w przeciwnym kierunku udadzą się Wybrzeżem Kościuszkowskim - w przeciwną stronę, niż obecnie.

Dzięki temu poprawie ma ulec sytuacja na ulicach Powiśla, którymi teraz prowadzi objazd w kierunku Mokotowa.

CZYTAJ WIĘCEJ O PLANOWANYCH ZMIANACH

ran//ec