Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Podjechał ciężarówką, wyrzucił 300 worków śmieci

Warszawa

straż miejskaWyrzucał śmieci na Żoliborzu

Strażnicy miejscy na gorącym uczynku przyłapali mężczyznę, który podrzucał śmieci na jednej z działek na Żoliborzu. Na "pace" miał aż 300 worków, ale - jak sam przyznał - nie pierwszy raz zostawił tam podobny ładunek. Wpadł dzięki fotopułapce.

Ponieważ w tym samym miejscu regularnie podrzucano śmieci, strażnicy zdecydowali się na zamontowanie fotopułapki.

Tłumaczył, że to składowisko

W nocy z 31 maja na 1 czerwca strażnicy dostali informację, że przy Przasnyskiej pojawiła się ciężarówka, z której ktoś wyrzuca śmieci. Szybko pojechali na miejsce.

"Gdy strażnicy przyjechali na miejsce, samochód już odjeżdżał, jednak zatrzymał się, a wobec kierowcy podjęto interwencję. 
38-letni Michał K. przyznał się do podrzucania śmieci twierdząc jednocześnie, że nie robił tego po raz pierwszy – sam nie potrafił określić, od kiedy" - podaje straż miejska.

Mężczyzna przekonywał, że miejsce, w którym wyrzucał śmieci jest składowiskiem, a worki są szybko zabierane. Strażnicy ukarali go najwyższym możliwym mandatem 500 zł, a wyrzucone śmieci musiał szybko uprzątnąć.

Fotopułapki rejestrują śmieciarzy

"Fotopułapki, będące na wyposażeniu Oddziału Ochrony Środowiska są rozstawiane w miejscach, w których powstają dzikie wysypiska. Reagują na ruch, nagrywają w ciemności i automatycznie przekazują obraz do stanowiska kierowania, skąd operator może natychmiast wysłać załogę w miejsce, skąd przyszedł sygnał. Kamery mogą nagrywać numery rejestracyjne pojazdów, pozwalając jednocześnie na identyfikację osób - tak, jak w tym przypadku" - przypominają funkcjonariusze.

96 tys. zł wylądowało w śmieciachTomasz Zieliński/ tvnwarszawa.pl
wideo 2/6

kz/b