Podejrzewany o zabójstwo w Jankach zatrzymany

Warszawa

- Policja zatrzymała Turka podejrzewanego o zabójstwo 45-letniego Polaka podczas poniedziałkowej strzelaniny w Jankach pod Warszawą - poinformował rzecznik komendanta stołecznego policji Maciej Karczyński.

Policja we wtorek wieczorem złapała Erika A. 30-letni Turek, który posiada też obywatelstwo polskie, jest podejrzany o zabójstwo 45-letniego mężczyzny podczas strzelaniny w Jankach.

Policja dziękuje za pomoc

Erik A. ukrywał się w lesie w okolicach Raszyna. Wpadł dzięki informacjom anonimowego informatora. Był kompletnie zaskoczony - informuje policja.

- Warto podkreślić, że policja od chwili otrzymania informacji o śmiertelnym postrzeleniu, intensywnie szukała mężczyzny, który uciekł samochodem. Podziękowania dla osób, które dzwoniły na policję i przekazywały bezcenne informacje oraz mediom, które opublikowały wizerunek - mówił Karczyński w TVN Warszawa.

30-latka przeszukano i przewieziono do komendy policji. W komendzie potwierdzono jego tożsamość. Funkcjonariusze nie znaleźli przy Eriku A. broni.

W związku ze strzelaniną policja zatrzymała też 38-letniego Bułgara.

Strzelanina na stacji

Do postrzelenia doszło w jednej z hurtowni odzieżowych, w pobliżu centrum handlowego Janki. Według ustaleń policjantów, 45-latek przyjechał tam "w celu dokonania transakcji wymiany walut". Pomiędzy nim, a 30-letnim Turkiem doszło prawdopodobnie do kłótni, w efekcie której cudzoziemiec oddał w kierunku Polaka dwa strzały.

Jeden z nich był celny.

Obława na przestępcę

Ranny Polak wybiegł z hurtowni i zatrzymał jadący pobliską drogą samochód. To właśnie kierująca autem kobieta powiadomiła policję. Zauważyła, że 45-latek jest ranny i krwawi, zjechała na stację benzynową i zadzwoniła pod alarmowy numer. Wezwano pogotowie. Mimo reanimacji mężczyzny nie udało się uratować.

30-letni sprawca uciekł samochodem - toyotą celicą, którą porzucił w lesie w podwarszawskim Raszynie. Cały wtorek trwała policyjna. Zablokowano drogi, a z powietrza patrolował okolicę policyjny śmigłowiec.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie. O losie zatrzymanych zadecyduje prokurator.

tvn24.pl//roody/mz