Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Podejrzany o zabicie 80-latki i jej syna trafił do celi

Warszawa

Maciej Wężyk / tvnwarszawa.plPolicja zatrzymała mężczyznę

26-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego, podejrzany o podwójne zabójstwo, trafił do aresztu. Mężczyzna zaatakował 80-letnią kobietę i jej 42-letniego syna i ukradł im pieniądze. Grozi mu dożywocie.

Jak poinformował w poniedziałek PAP Rafał Sułecki z zespołu prasowego mazowieckiej komendy policji, do zabójstw doszło w ubiegły piątek w niewielkiej miejscowości w powiecie wyszkowskim.

80-letnia kobieta i jej 42-letni syn zostali zaatakowani w domu. Napastnik zadał im śmiertelne ciosy tępym narzędziem, po czym ukradł pieniądze i uciekł.

Podejrzany 26-latek

Ciała obojga znalazła rodzina, która powiadomiła policję. - Zebrane dowody bardzo szybko naprowadziły na trop 26-letniego mężczyzny, spokrewnionego z zamordowanymi. Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali go w Warszawie - dodał Sułecki. 26-latek usłyszał dwa zarzuty: zabójstwa oraz zabójstwa z rozbojem. Grozi mu najwyższy wymiar kary, czyli dożywocie.

Miał "problemy finansowe"

Swoje postępowanie mężczyzna tłumaczył problemami finansowymi. Został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Policjanci zatrzymali jeszcze drugiego mężczyznę wyjaśniają, czy on także ma związek z zabójstwem.

PAP//wp/b