Podejrzany o wyrzucenie psa aresztowany na dwa miesiące

Najnowsze

fot KSP

20-letni mężczyzna podejrzany o wyrzucenie psa przez okno mieszkania na ósmym piętrze decyzją sądu został aresztowany na dwa miesiące. Tomaszowi S. grozi nawet rok więzienia.

Wcześniej rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Monika Lewandowska poinformowała PAP, że ze względu na uzasadnioną obawę ucieczki lub ukrywania się prokuratura skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. W przeszłości był on poszukiwany przez policję.

Świadkowie wskazali okno

W środę policjanci otrzymali telefoniczne zgłoszenie, że z jednego z bloków na Ochocie przy ulicy Nowickiego wyrzucono przez okno psa. Jak wynika z relacji świadków, było to mieszkanie na ósmym piętrze. W środku przebywał 20-letni mężczyzna.

Tomasz S. usłyszał już zarzut z ustawy o ochronie zwierząt, za co grozi mu kara do roku więzienia.

Wieksze kary za znęcanie

Sejm mijającej kadencji znowelizował ustawę o ochronie zwierząt. Zwiększa ona kary za znęcanie się nad zwierzętami do dwóch lat ograniczenia lub pozbawienia wolności, a za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem do trzech lat. Osoba, znęcała się nad zwierzęciem, będzie mogła stracić prawo do jego posiadania na okres od roku do 10 lat.

PAP/js/ec