Najnowsze

Pod wpływem kokainy zabił pieszą. Został aresztowany

Najnowsze

 Dariusz K. aresztowany na trzy miesiące
| tvn24 Dariusz K. aresztowany na trzy miesiące

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury o tymczasowy areszt dla Dariusza K., który pod wpływem kokainy śmiertelnie potrącił kobietę na przejściu dla pieszych.

- Wniosek został uwzględniony. Pan Dariusz K. został aresztowany na trzy miesiące - poinformowała tvnwarszawa.pl przed godz. 15 Anna Danielak z sekcji prasowej Sądu Okręgowego w Warszawie.

Nawet 12 lat więzienia

Jak dodał rzecznik Prokuratury Okręgowej Przemysław Nowak, mężczyzna konsekwentnie odmawia składania wyjaśnień. - Podtrzymuje stanowisko, że niczego nie pamięta - powiedział Nowak.

Dariuszowi K. grozi do 12 lat więzienia. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, prowadząc pojazd pod wpływem środków odurzających. Dodatkowo umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa ruchu lądowego: jechał za szybko, zignorował czerwone światło przed przejściem dla pieszych, nie ustąpił pierwszeństwa pieszej.

W organizmie kokaina

Dariusz K. w niedzielę w al. KEN śmiertelnie potracił na przejściu dla pieszych 63-letnią kobietę.

- Chodzi o przejście dla pieszych u zbiegu al. KEN i ul. Dzwonniczej, oznakowane przejście z sygnalizacją świetlną - sprecyzował Mariusz Mrozek, rzecznik stołecznej policji.

- Wypadek był tragiczny w skutkach. 63-letnia kobieta na skutek odniesionych obrażeń zmarła na miejscu. Kierowca został najpierw poddany badaniu alkomatem, który nie wykazał obecności alkoholu w organizmie. Natomiast ze względu na tragiczne skutki wypadku, został przewieziony do szpitala, gdzie została mu pobrana krew i mocz. Wyniki tych drugich badań wykazały, że w jego organizmie znajduje się kokaina - dodał Mrozek.

Znany muzyk i producent

Aresztowany mężczyzna to znany muzyk i producent muzyczny, były mąż Edyty Górniak, a także jej były menadżer.

Rzecznik stołecznej policji o opowiada o okolicznościach zatrzymania Dariusza K.
Rzecznik stołecznej policji o opowiada o okolicznościach zatrzymania Dariusza K.TVN24

bf/b

Pozostałe wiadomości