Pod Warszawą zamontują kamery ITD. "W niebezpiecznych miejscach"

Warszawa

graf. tvn24.pl / tvnwarszawa.plTu staną kamery

Inspekcja Transportu Drogowego będzie walczyć z kierowcami wjeżdżającymi na skrzyżowania na czerwonym świetle. Na Mazowszu, w pobliżu Warszawy zamontują cztery kamery przy drogach krajowych. Nie będzie jednak pomiaru prędkości przejeżdżających aut.

- Miejsca, w których zostaną zamontowane kamery są szczególnie niebezpieczne. Kierowcy często nie stosują się tam do sygnalizacji i wjeżdżają na skrzyżowania na czerwonym świetle – mówi Łukasz Majchrzak z Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym inspekcji.

Montaż pod koniec roku

Dodaje, że chcieliby aby montaż urządzeń zaczął się pod koniec roku. Miałby być zakończony do połowy 2015 r.

Kamery będą montowane w całej Polsce przy drogach krajowych. Cztery znajdą się na Mazowszu:- w Markach w powiecie wołomińskim na skrzyżowaniu krajowej 8 z ul. Wspólną,- w Jabłonnie w powiecie legionowskim na skrzyżowaniu trasy "61" z ul. Modlińską i Brzozową,- w Mrokowie w gminie Lesznowola na skrzyżowaniu "7" z ul. Rejonową, - w Ruścu w gminie Nadarzyn na skrzyżowaniu "8" z ul. Szkolną i Starowiejską.

Jak podkreśla Majchrzak, w typowaniu lokalizacji pomocne było opracowanie przygotowane przez specjalistów z Politechniki Gdańskiej oraz Politechniki Krakowskiej. Kamery mają "wyłapywać" auta, które wjeżdżają na czerwonym świetle na skrzyżowania. Nie będą mierzyć prędkości samochodom.

CZYTAJ TEŻ: NAJBARDZIEJ DOCHODOWY STOŁECZNY FOTORADAR ROBI ZDJĘCIA NA GRÓJECKIEJ:

Kierowcy oceniają fotoradar
Dawid Krysztofiński /tvnwarszawa.pl

lata