Pod prąd na rondzie. Niebezpieczny manewr autobusu

Autobus wjechał pod prąd
Autobus wjechał pod prąd
deemesz / Kontakt24
deemesz / Kontakt24Autobus wjechał pod prąd

"Mogło dojść do zderzenia czołowego" - alarmuje na Kontakt24 deemesz, który w niedzielę zarejestrował niebezpieczny manewr kierowcy autobusu linii 182. Na rondzie Zesłańców Syberyjskich przegubowiec jechał pod prąd.

Na nagraniu widać, jak jadący w kierunku Pruszkowa autor filmu, próbuje zawrócić na rondzie. Nagle, z przeciwnego kierunku na pas wjeżdża autobus komunikacji miejskiej. Gdyby nie czerwone światło dla samochodów oczekujących na przejazd, mogłoby dojść do czołowego zderzenia.

"Pierwszą moją reakcją było pytanie – czy w środku jadą ludzie? Ale nie miałem okazji się przyjrzeć ponieważ to wszystko trwało bardzo szybko. Autobus zauważyłem niemal w ostatniej chwili, gdyż w tym miejscu w ogóle się go nie spodziewałem. Druga moją myślą było, że mogło dojść do zderzenia czołowego" - relacjonuje autor przesłanego na Kontakt24 filmu.

"Powinien zadbać o bezpieczeństwo pasażerów"

"Kiedyś widziałem, jak pewna starsza pani przez przypadek chciała zrobić podobny manewr na rondzie, jednak w ostatniej chwili zahamowała i wycofała auto – wtedy mnie to rozbawiło. Jednak autobus wydaje mi się w ogóle nieśmieszny. Nie chciałbym, aby moje dziecko, w przyszłości, wracając np. ze szkoły ponosiło tak duże ryzyko przez kogoś, kto jest zawodowym kierowcą i powinien zadbać o bezpieczeństwo pasażerów" - podsumowuje deemesz.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Zarząd Transportu Miejskiego. - Przed udzieleniem odpowiedzi, musimy wyjaśnić sprawę z przewoźnikiem. Nieznane są nam żadne okoliczności ani przyczyny tego niebezpiecznego zajścia - skomentował Igor Krajnow z zespołu prasowego ZTM.

Po publikacji artykułu poinformował z kolei, że "Miejskie Zakłady Autobusowe wszczęły w tej bulwersującej sprawie postępowanie wyjaśniające". Ustalono że autobus prowadził 56-letni kierowca o 26-letnim stażu pracy.

To kolejny przypadek łamania przepisów przez kierowców autobusów miejskich, który opisujemy na tvnwarszawa.pl. Pod koniec lutego również na Kontakt24 otrzymaliśmy nagranie, na którym widać jak kierowca linii 127 przejeżdża na czerwonym przez skrzyżowanie Ludnej, Książęcej, Kruczkowskiego i Rozbrat:

Przejazd autobusu na czerwonym świetle
Przejazd autobusu na czerwonym świetleKominiarz/Kontakt24

md/b

Pozostałe wiadomości