Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Pod mężczyzną załamał się lód. Na pomoc przybyli ratownicy i pies

Warszawa

Legionowskie WOPRInterwencja nad Zegrzem

Legionowscy ratownicy pomogli mężczyźnie, pod którym załamał się lód na Jeziorze Zegrzyńskim. Ostrzegają, że przy panujących temperaturach chodzenie po zamarzniętych zbiornikach jest bardzo niebezpieczne.

Do interwencji doszło w środę około południa. Jak wyjaśnia prezes Legionowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Krzysztof Jaworski, służby otrzymały zgłoszenie dotyczące mężczyzny, pod którym załamał się lód.

Akcja poduszkowca

- Na miejsce wypadku została skierowana załoga interwencyjna Legionowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ratownicy dotarli do poszkodowanego używanym w czasie zimowych akcji ratunkowych poduszkowcem – relacjonuje Jaworski.

I dodaje, że przemarznięty poszkodowany został wyciągnięty z wody po około pięciu minutach. Towarzyszył mu pies, który przybył na ratunek swojemu właścicielowi. Mężczyznę przetransportowano do pobliskiego hotelu i przekazano pod opiekę ratowników medycznych.

Legionowskie WOPR ostrzega: pokrywa lodowa załamuje się pod ciężarem człowieka, a nawet zwierzęcia. I przestrzega przed wchodzeniem na lód, szczególnie przy panujących obecnie temperaturach.

ZOBACZ MATERIAŁY O GOŁOLEDZI I TRUDNYCH WARUNKACH NA DROGACH

"To była bardzo trudna noc w Warszawie"TVN24
wideo 2/3

ap