Pod boiskiem będzie parking. Ale najpierw konsultacje

Najnowsze

ZTMWizualizacja parkingu przy Chłodnej

Na terenie szkoły przy Chłodnej 36/46 miasto zamierza wybudować podziemny parking. Ale najpierw o tym, jak ma funkcjonować i jak zmieni się to, co nad nim, wypowiedzą się mieszkańcy. Konsultacje społeczne ruszają w niedzielę 27 maja i potrwają trzy tygodnie.

To jedna z trzech lokalizacji, w których podziemny garaż ma powstać najszybciej. Na dziesięć takich parkingów ratusz zamierza przeznaczyć 25 milionów złotych. Znajdą się głównie pod boiskami szkolnymi. Jak wyjaśniała wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska, lokalizacje wybrano wspólnie z burmistrzami dzielnic, po wstępnych analizach deficytu miejsc postojowych.

- Zrobiliśmy analizy dla trzech lokalizacji. Rozpoczynamy konsultacje dla Chłodnej. Założenie jest takie, że parkingi będą budowane ze środków miasta. Za inwestycję odpowiadać będzie Zarząd Transportu Miejskiego, przy czym po wybudowaniu zostaną przekazane do Zarządu Dróg Miejskich. Wszystkie mają być wpięte w miejski system e-parkowania - mówi nam Kaznowska. Na razie nie wiadomo, jakie stawki za postój będą tu obowiązywać. - Zostaną ustalone zarządzeniem prezydent miasta - dodaje.

Osobiście lub mailowo

Jak można wziąć udział w konsultacjach? "Zapraszamy do naszego punktu konsultacyjnego w budynku szkoły 27 maja (niedziela), w godz. 10:00 – 13:00. W ramach konsultacji, 28 maja odbędzie się również spotkanie z uczniami i uczennicami Zespołu Szkół numer 7. Do 17 czerwca uwagi można także przesłać na adres: konsultacje@ztm.waw.pl"- zachęca ratusz.

Zapewne nie zabraknie kwestii kontrowersyjnych, co ujawniło się już podczas obrad Komisji Dialogu Społecznego. Aktywiści podnieśli temat wyrzutni spalin oraz uciążliwości prac budowlanych toczonych siłą rzeczy także w czasie roku szkolnego.

Wkrótce rozpoczną się również konsultacje społeczne dotyczące kolejnych parkingów: - naziemnego przy ul. Orzyckiej na Mokotowie - 4 i 10 czerwca, - podziemnego pod boiskiem szkolnym na terenie Szkoły Podstawowej nr 97 przy Spiskiej na Ochocie - 13 i 16 czerwca 2018 r.

Renata Kaznowska o projekcie ratuszaArtur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl
wideo 2/4

Piotr Bakalarski

Źródło zdjęcia głównego: ZTM