Poczuj się jak czołgista. Film z pokazowego natarcia

Warszawa

TVN24Poczuj się jak czołgista

Podczas święta 1. Warszawskiej Brygady Pancernej odbył się niezwykły pokaz natarcia plutonu czołgów na przeciwnika. Zobacz, jak wyglądał atak z perspektywy wieżyczki czołgu.

Uroczystości z okazji święta odbyły się w piątek w Wesołej. Dla miłośników militariów czołgiści przygotowali pokazy sprzętu i uzbrojenia oraz walki wręcz i natarcie plutonu czołgów PT-91 na pasie taktycznym.

Czytaj więcej o święcie.

Zadanie: ochronić Warszawę

1. Warszawska Brygada Pancerna jest oddziałem z garnizonami położonymi w Warszawie, Siedlcach, Chełmie i Zamościu. Jednostka szkolona jest do prowadzenia walki na lądzie z każdym przeciwnikiem, w dowolnych warunkach atmosferycznych, w dzień i w nocy. To ta jednostka ma za zadanie chronić Warszawę przed agresją z kierunków wschodniego i południowego, choć brygada może zostać użyta na terenie całego kraju, w zależności od potrzeb.Jednostka powstała 14 maja 1943 r. jako 1 pułk piechoty ze składu 1 Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki, formowanej w obozie w Sielcach nad Oką, na terenie ZSRR. Pod Warszawą została ulokowana w 1957 roku.

Natarcie plutonu czołgów z lotu ptaka
TVN24